Zakład blacharstwa samochodowego - Bogusław Predko Kazimierz Buła

08.11.2018 1 komentarzy
Autor: Honorata Nekanda-Trepka, Zdjęcia: Archiwum warsztatu

W listopadowym numerze w naszym cyklu: „Dobry Rzemieślnik” przedstawiamy zakład blacharstwa samochodowego Bogusław Predko i Kazimierz Buła. Jest to tak naprawdę warsztat blacharsko lakierniczy, o którym wielokrotnie słyszeliśmy pochlebne opinie. Mieści się w Pilchowie, przy głównej ulicy. Z pozoru niewielki, ale jak się okazuje położony jest na około czterech tysiącach metrów kwadratowych. Już od progu widać panujący tam ład i porządek. Zajrzeliśmy do biura, aby porozmawiać z właścicielami. Było to niezwykle sympatyczne spotkanie. Panowie mają do opowiedzenia wiele ciekawych historii z życia zawodowego. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

 

 

Bogusław Predko i Kazimierz Buła to właściciele warsztatu blacharsko-lakierniczego z Pilchowa, jak się okazuje są kuzynami. Już od dzieciństwa obaj interesowali się samochodami, obaj tez skończyli szkoły samochodowe. W trudnych w Polsce czasach jeden z Panów dostał pracę w firmie Jaguar w Szwecji. „Wiele się tam nauczyłem wspomina Pan Kazimierz…. Przede wszystkim szacunku do klienta. Nauczono mnie tego, że jeśli wykonałem jakąś pracę przy samochodzie, to należy go posprzątać i umyć. Klient odbierający auto musi wiedzieć, że dołożyliśmy wszelkich starań, by jego auto było sprawne i wyglądało pięknie.”

 

  

 

  


Pan Kazimierz pracował też w MPK, potem postanowił wraz z kuzynem otworzyć własny warsztat. Jakiś czas trwały poszukiwania odpowiedniego miejsca, zależało im na tym, by warsztat był murowany. Okazało się, że w Pilchowie trafiło się odpowiednie miejsce. Panowie początkowo dzierżawili obiekt, który później odkupili i z czasem dokupili sąsiednią działkę i obecnie działają na czterech tysiącach metrów kwadratowych. Ciekawostką jest to, że jako pierwsi w Szczecinie zakupiliśmy migomat, który na owe czasy kosztował fortunę. „W pracy w Szwecji dostałem takie urządzenie do ręki i musiałem się jego nauczyć, bo w Polsce nie miałem z nim do czynienia” – wspomina Pan Kazimierz…

 

Warsztat prowadzimy od 1990 roku niezmiennie w tym samym miejscu, nadal we dwóch przy pomocy wykwalifikowanych pracowników. Niektórzy są z nami już 26 lat, cenimy sobie zaangażowanych i kulturalnych pracowników, którzy dla naszych klientów są przyjaźni, a co najważniejsze wykonują swoją pracę w stu procentach dobrze. W naszej firmie nie ma miejsca na oszustwa i złodziejstwo. Klient powierza nam swoją część majątku w postaci auta. Musimy zadbać o nie jak o swoje. Nasz warsztat zajmuje się przede wszystkim blacharstwem i lakiernictwem, szczególnie tym powypadkowym. Podpisaliśmy umowy z firmami ubezpieczeniowymi, dzięki temu wykonujemy naprawy szkód bezgotówkowo.


Można do nas przyjechać po szkodzie, my sporządzamy oględziny, odpowiednią dokumentację, zgłaszamy do firmy ubezpieczającej i naprawiamy. Ważną informacją dla naszych klientów jest też to, ze posiadamy wysoką komorę 8x4, przez co obsługujemy zarówno samochody osobowe jak i auta dostawcze. Jesteśmy dumni z naszego warsztatu i lubimy to co robimy, a przede wszystkim nie opuszcza nas optymizm - dodał Pan Bogusław.

 

  

 

 

Zakład Blacharstwa Samochodowego Bogusław Predko Kazimierz Buła
72-004 Pilchowo, ul.Szczecińska 4
tel. 91 452 64 50 / 607 301 363 / 606 194 307

Komentarze

Komentarze

Riko
7:28 01.04.2019
Osobiście swój warsztat wyposażałem poprzez sklep Skladuj24, który każdemu szczerze polecam!
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.

Przeczytaj także