Wyścigi i adrenalina! Poznajcie "Tor Gokartowy Szczecin"

08.09.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Dla wszystkich osób, które cenią sobie bezpieczną zabawę, wyścigi i adrenalinę przygotowaliśmy coś ciekawego...Poznajcie Tor Gokartowy Szczecin! Miejsce w którym poczujecie ducha rywalizacji dzięki jazdom na zawrotnie szybkich gokartach. W naszym najnowszym wywiadzie przeczytacie o oferowanych modelach gokartów, najszybszych wynikach osiągniętych na jednym okrążeniu oraz ciekawych wydarzeniach, które możecie tu zorganizować...

 

 

 

Jako mieszkaniec Pogodna często przejeżdżam obok Waszego toru – wiem, że funkcjonujecie już od długiego czasu. Zastanawia mnie jak zmieniał się Wasz tor na przestrzeni lat?

 

Nasz tor funkcjonuje od 1976 roku do dnia dzisiejszego, z roku na rok cegiełka za cegiełka budujemy nasz tor własno ręcznie, na przestrzeni lat nasz tor zmienił się nie do poznania.

 

Jakie modele gokartów posiadacie? Jaką maksymalną prędkość potrafią wyciągać te maszyny?

 

Obecnie mamy 7 rodzajów gokartów.

Poziom 1 - SODI GT4 jest najpopularniejszym na świecie gokartem rekreacyjnym, który był pierwszym na rynku wyposażonym w przednie urządzenie pochłaniające energię "HEAD System" i dziecięcy model SODI LR5, czyli gokart przeznaczony wyłącznie dla młodych kierowców. Poziom 2 - SODI 2DRIVE (tandem) Z przekonaniem, że każdy powinien móc doświadczyć radości z jazdy kartingiem, Sodikart stworzył dwuosobowego gokarta 2Drive. Dalej mamy kolejny na poziomie 1 Gokart RiMO MiNi, który oferuje najmłodszym maksymalną przyjemność z jazdy.


Nasze najszybsze gokarty to: Poziom 2 - Model SODI SR5 posiada dwie ważne cechy w standardzie, których nie oferował jego poprzednik model SR4: pełna wykładzina podłogowa oraz 2D regulowany pedał. - Poziom 3 Sodi RX250 zabierze Cię w nowy, ekscytujący wymiar kartingu i utoruje drogę najbardziej wymagającym zawodnikom do doświadczenia autentycznej dynamiki kartingowej, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

Jaki jest najszybszy czas pokonania całego toru w jednym okrążeniu?


Najszybszy czas jednego okrążenia to 59.300 gokartem SODI GT4. Natomiast naszym najszybszym gokartem najszybsze okrążenie to 54.666 gokartem SODI RX250.

 

Czy zorganizujemy u Was wydarzenie dla większej grupy?

 

Bez problemu można u nas zorganizować urodziny, wieczor panieński / kawalerski a nawet grilla. W ramach rezerwacji proponujemy 3 przejazdy:
•TRENING
•KWALIFIKACJE
•WYŚCIG

 

Jak pandemia wpłynęła na Waszą działalność?

Jak dla wszystkich firm, pandemia to ogromny spadek finansowy, nie mogliśmy przyjmować klientów oraz nie mieliśmy możliwości normalnego funkcjonowania. Ale przeżyliśmy i działamy dalej!

 

Na stronie gokart.pl można przeczytać o istnieniu fundacji gokartowej. Możemy prosić o kilka słów o tym przedsięwzięciu?

 

Fundacja "GOKART PL" - została powołana do życia 01.08.2014, jej celem jest przede wszystkim:
•popularyzowanie sportów motorowo-kartingowych
•nauka
•edukacja ma na celu przestrzegania bezpieczeństwa na torze.

 

 

 

Jakie macie plany na ten i kolejny rok?


Plany są takie by móc się rozwijać jeszcze bardziej, moc normalne funkcjonować i zadowalać naszych klientów. Chcemy wypromować ten sport na większą skalę. Mieć coraz więcej młodych utalentowanych wychowanków którzy startują w zawodach i zajmuje pierwsze miejsca.

 

Kilka słów dla czytelników Hot Magazine na koniec?


Karting to dziedzina sportu motorowego, w której wyścigi gokartów rozgrywane są na specjalnych torach, w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności skokowej silnika. Karting to przede wszystkim sport dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku czy kondycji fizycznej. Od lat prowadzimy szkółkę kartingową, szkolimy dzieci oraz dorosłych.

 

Dwóch naszych wychowanków startuje na pucharze Polskim w zawodach. Szkółka ma na celu szkolenie młodych kierowców do jazdy wyścigowej. Szkółka odbywa się w każdy weekend grupa zaawansowana w godzinach 10:00 oraz grupa początkujących o godzinie 11:00.

Gokarty są coraz popularniejsze. Nic dziwnego - jazda po torze kartingowym to świetna zabawa. Dlatego postanowiliśmy zabrać Cię w fascynującą podróż po naszym torze.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego Toru Gokartowego!

 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

Dane do kontaktu:

Ul. Wojska Polskiego 237

Tel. 601 972 076

 

www.gokart.pl

www.facebook.com/TorGokartowySzczecin

 

Tor Gokartowy

Tor Gokartowy