Rusinek Fotografia - The Best of Szczecin!

12.01.2021 1 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Kasia Rusinek

Pora by pochwalić się światu jak wiele uzdolnionych osób wychowało nasze miasto! @Rusinek fotografia to utalentowana szczecińska fotografka zajmująca się realizacją profesjonalnych sesji zdjęciowych. Artystka realizuje sesje plenerowe, studyjne oraz reportaże fotograficzne zaskakując przy tym jakością i magią uwiecznioną w wykonanych kadrach. Rozmawiamy z Kasią na temat jej zawodu i przedstawiamy jej działalność od kuchni. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!  Artykuł powstał przy współpracy z TheBestOfSzczecin - Dziękujemy i zapraszamy do przeczytania wywiadu!

 


 
Kasiu, co cenisz najbardziej w fotografii?


W fotografii, jak i w życiu, cenię sobie wolność wyboru, tworzenie i łamanie konwenansów. Sesja fotograficzna to sytuacja, w której mój klient i ja możemy wyrazić siebie, swoje emocje i spożytkować pozytywnie energię.

 

Każde spotkanie fotograficzne jest dla mnie przygodą. Uwielbiam to uczucie interakcji z drugim człowiekiem, gdy przełamuje on pierwszy wstyd związany z nieznaną sytuacją i otwiera się na nowe i wtedy zaczyna się magia!

 

 

Gdzie uczyłaś się fachu?


Pamiętam gdy w dzieciństwie tato z wujkiem zamykali się w kuchni robiąc z niej ciemnię. Wyobraźcie sobie małego brzdąca pod drzwiami - to ja zatem "amatorsko" można powiedzieć - trzymam aparat od dziecka.

 

Potem - jako mama swoich córek wróciłam do pasji no i doprowadziłam do tego, że każda z nich ucieka od pozowania przed obiektywem.

 

Nie było wyjścia, trzeba było iść dalej! I wtedy to co przychodziło mi intuicyjnie postanowiłam wzbogacić o profesjonalny warsztat.

 

 

Czy masz swój ulubiony typ sesji zdjęciowych czy wszystkie są dla Ciebie na swój sposób ciekawe?


Rozsmakowałam się w fotografii portretowej. Moim celem jest pogodzenie potrzeby pokazania idealnego wizerunku ( każdy chce na zdjęciach wyglądać ładnie) z emocjami i rysem charakterologicznym klienta.

 


Wiemy, że robisz również sesje sensualne. Zdradzisz nam kilka szczegółów jak takie sesje wyglądają od kuchni?


Nic nie zdradzę, trzeba się przekonać na własnej skórze. Podpowiem tylko, że nie taki diabeł straszny ;-)


W pracy stawiam na wsłuchanie się w potrzeby klienta, jego komfort, przyjazną atmosferę i profesjonalizm. Sensualność w fotografii to intymność, zmysłowość i nutka kokieterii. Liczy się spojrzenie, gest i aura tajemniczości.

 

Mogę dodać, że tego rodzaju sesje kończą się często aktem. Sesje sensualne są często prezentem dla kobiety, ofiarowanym przez partnera lub same kobiety pragną przyprawić swoje życie odrobiną pikanterii. Zachwyt klienta jest bezcenny, dodaje mi skrzydeł ;-)

 

 

 

Czy masz okazje podróżować dzięki fotografii? Jeśli tak, to jakie miejsca odwiedziłaś?


Odwrócę trochę pytanie i odpowiem, że w każdej podróży towarzyszy mi aparat. Uwielbiam zwiedzać i łapać chwile, wpatrując się w koloryt miejsc i sytuacji. Często wracam w ciekawe miejsca z sesjami plenerowymi i nie musi być to koniecznie Buenos Aires ;-) Czasami wystarczy zachód słońca i rozsypująca się stodoła.

 

 

Jakiego sprzętu używasz?


Pracuję na pełnoklatkowym Nikonie d750 i 3 obiektywach, używając ich zmiennie w zależności od warunków. W studio przeważnie są to obiektywy stałoogniskowe, w plenerach posiłkuję się zoomem.

 

 

Czy masz kogoś kto szczególnie Cię inspiruje?


Na swojej fotograficznej drodze spotkałam wielu mądrych, fajnych ludzi, którzy do tej pory mnie inspirują. Warto tu wspomnieć o Ewie Cudnik, Izie Miszcie, Marcinie Haczyk i Jarku Stępniu. Ogromne wrażenie wywarła na mnie wizyta w Berlińskim Muzeum Fotografii, między innymi zbiory Fundacji Helmuta Newtona.

 

Dodatkowo stymulujące jest dla mnie każde spotkanie fotograficzne, udział w plenerach organizowanych między innymi przez @thebestofszczecin, podczas których mam okazje współtworzyć z ludźmi pełnymi pasji, dzielić się wiedzą i umiejętnościami.

 

 

Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników


Z doświadczenia wiem, że nie warto odkładać na jutro, następny miesiąc, w nieskończoność...Warto tu i teraz realizować swoje marzenia i żyć z pasją.

 

 

 

 

-----------------------------------------------------
ul Somosierry 21/1
tel. 602 800 496
fotografia.rusinek@gmail.com
www.facebook.com/kasiarusinekfotografia
www.instagram.com/kasiarusinekfotografia
www.kasiarusinek.pl

 

Rusinek Fotografia

Rusinek Fotografia

 

Komentarze

Komentarze

wosto
12:18 13.01.2021
super fotki. Oczywiście śliczne modelki :D
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.