Podróże małe i duże - Przedstawiamy Wondertours

19.07.2021 2 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Firma, która powstała z pasji do poznawania świata. Przedstawiamy Wondertours! Szczecińskie biuro podróży organizujące między innymi pasjonujące wycieczki integracyjne oraz wyjazdy turystyczno-krajoznawcze. O magii podróżowania i licznych sposobach na przeżycie ciekawej przygody rozmawiamy dzisiaj z Damianem Grzesiakiem - właścicielem biura.

 

 

 

Od jak dawna Wondertours istnieje na szczecińskim rynku? Od czego zaczęła się Wasza działalność?


Wondertours istnieje od 1 lipca 2014 roku. Ja jako właściciel wcześniej działałem w charakterze pilota i rezydenta już w czasach studenckich. Skończyłem Turystykę i Rekreację na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług, oraz Etnologię na Wydziale Humanistycznym.

 

Wykształcenie mam kierunkowe i można powiedzieć, że w branży funkcjonuje już ponad 10 lat. Firmę założyłem po skończeniu studiów stojąc przed trudnym dylematem, czy prowadzić pilotaże przez cały rok po różnych częściach świata, czy jednak zając się ich organizacją.

 

Duży wpływ na moją decyzję miała jakość oferowanych usług w przedsiębiorstwach, z którymi miałem do czynienia. Chciałem stworzyć niepowtarzalną firmę, która dba o klienta i oferuje mu unikalne produkty.

 

Wondertours od początku miało zadziwiać pozytywnie, oraz przecierać nowe szlaki, łącząc te klasyczne z komercyjnymi. Do tej pory Nasi klienci nie wiedzą co zaoferujemy im na kolejny rok, czy w najbliższym czasie. Mimo, że takie prowadzenie firmy wymaga większego zaangażowania, to jest z tego ogromna satysfakcja. Ludzie to doceniają. Nasze programy często się zmieniają i nierzadko w ramach tego samego kierunku wymyślamy nowe atrakcje, tak że jadąc z Nami pewnym szlakiem można niekiedy pojechać tylko raz, bo w następnym roku będzie on zupełnie inny.

 

Oczywiście są też imprezy cykliczne. Generalnie  pierwsze nasze wyjazdy prowadziliśmy dla grup zamkniętych, pisząc programy w których oferowaliśmy masaże, animacje, wieczory karaoke. Razem z kolegą ze studiów Radkiem aktywnie działamy na rynku szczecińskim od 2016 roku. To był czas kiedy Radek był gotowy ze mną współdziałać, bo ilość zleceń zaczynała być zadowalająca.

 

Wprowadziliśmy wówczas sprzedaż indywidualną do Naszej oferty, a strona www.wondertours.pl zaczęła być wówczas coraz mocniej aktywna. Radek jest moim dobrym kolegą i genialnym przewodnikiem z ogromną i wszechstronną wiedzą. Sporą część zleceń właśnie on realizuje. Ja już jestem bardziej organizatorem zza biurka.

 

Jeżdżę zdecydowanie rzadziej niż on, bo muszę doglądać interesów. Swoje jednak też zrobiłem m in. odwiedzając wszystkie Państwa Europy przed skończeniem 30 lat, prawdopodobnie jako pierwszy Polak w tym wieku.

 

 

 

W jakie miejsca możemy wybrać się z Wondertours? Czy są to wyjazdy regionalne czy są one może na szerszą skalę?


To wszystko zależy. Mamy głowę pełną pomysłów. Szukamy wciąż nowych miejsc i nierzadko odwiedzamy stare. Do Chorwacji jeździmy co roku, po kilka razy czasem. Dla grup na zamówienie realizacja wyjazdu w jakikolwiek rejon Europy czy Polski nie stanowi dla Nas problemu. Ciężko mi wymienić w jakich krajach już byliśmy z grupami, bo jest ich na prawdę sporo. Latamy także poza Europę. Byliśmy z grupami w Gruzji, czy Armenii.

 

Przed pandemią po naszym study tourze chcieliśmy zabrać grupę do Jordanii. Jeśli czasy będą lepsze a koniunktura będzie ku temu sprzyjająca, możliwe że otworzymy się na turystykę poza naszym kontynentem i zaskoczymy czymś zupełnie nowym. 

 

Możliwe, też że w przyszłości otworzymy się na działalność agencyjną dostosowaną do sprzedaży ofert innych Biur Podróży, które oferują takie kierunki w których my się jeszcze nie specjalizujemy. To mogłoby zwiększyć nasze możliwości obsługi klientów indywidualnych. Klient grupowy sam określa gdzie chce jechać i na jakich warunkach. Dla takich klientów tworzymy programy dedykowane. Klient indywidualny może sobie wyjazd w dany region wymarzyć, ale my nie zawsze możemy to dla niego zorganizować bez sprzedaży agencyjnej.

 

Nasza oferta dla klienta indywidualnego jest ograniczona jako organizatora turystyki , choć rzeczywiście się rozwijamy prężnie i coraz więcej propozycji wyjazdów zagranicznych co roku można u Nas znaleźć. Wyjazdów jednodniowych po Polsce i Niemczech realizujemy kilkanaście, a może i kilkadziesiąt w skali roku. Unikalnych wyjazdów wielodniowych dla klientów indywidualnych też jest całkiem sporo. 


Jakich wycieczek najchętniej podejmują się turyści? Nie trudno się domyślić, że czas pandemii miał szczególny wpływ na turystykę…


Nasi klienci wybierają bardzo różne wycieczki. Większość naszych ofert jest kierowana dla osób, które aktywnie spędzają czas. Lubią dużo widzieć, uczyć się nowych rzeczy, poznawać różne kultury ale przy tym i odpocząć. Trudno u Nas natomiast o typowe oferty transport-hotel-transport. To być może w przyszłości umożliwi Nam sprzedaż agencyjna, czy też inwestycja w czartery.

 

Jeżeli chodzi o pandemię, to bardzo mocno ograniczyła Ona Nasze plany. Pandemia zabrała Nam olbrzymią część dochodu, a na niektórych kierunkach naraziła na duże straty.

 

Bardzo mocno na Nas wpłynęły jej okoliczności. Pewnie problemy ciągną się do tej pory. Dziś czujemy się jednak stabilnie, choć nasz gwałtowny rozwój wyhamował i trzeba wszystko budować od podstaw. Przez pandemię i reorganizację wyjazdów jest też znacznie więcej pracy, przez co nierzadko brakuje czasu na życie prywatne. Patrzymy jednak z optymizmem w przyszłość. Musimy poczekać z inwestycjami w rozwój do czasu, kiedy na nowo zbudujemy dużą poduszkę bezpieczeństwa. W tym biznesie trzeba brać pod uwagę nieprzewidziane okoliczności. My działamy powoli i rozsądnie, bez zbędnego ryzyka.

 


Jakie wycieczki polecacie na okres wakacyjny?

 

Takie z których każdy turysta wróci zadowolony. Nieważne z jakiego rejonu świata. 


Czy w bieżącym roku były wycieczki, które szczególnie zostały przez Was zapamiętane?  Jakie to były i dlaczego?

 

Malta była Naszą pierwszą wycieczką zagraniczną w tym roku.  Przekładaliśmy ją 3 razy od czasu wybuchu pandemii. Walczyliśmy na tym kierunku dość długo ze zmieniającymi się kontrahentami w kwestiach finansowych. Głównie chodzi o linie lotnicze.  W końcu się udało nam jednak wylecieć i po czasie rozwiązać problemy.

 

Mieliśmy na tej wyprawie sporo osób, które rozważały zwiedzanie i organizowanie wyprawy po Malcie na własną rękę. Myślę, że dzięki Nam zobaczyli Oni różnice w organizacji wypraw samemu, a z Biurem Podróży. Liczę, że nieco zmienił się ich punkt widzenia. Odwiedziliśmy naprawdę sporo ciekawych miejsc, do których często osoby podróżujące samotnie po prostu nie docierają z powodu braku odpowiedniej organizacji, czy możliwości dojazdu.


Wszystkie wyjazdy z pewnością zawierają w sobie usługi przewodnika. Skąd ich pozyskujecie?

 

To już sekrety rynkowe. Grupy turystyczne, branżowe, polecenia, znajomości, opinie. Współpracujemy z bardzo dużą ilością przewodników lokalnych. Ich wiedza jest często nieporównywalna do tego, czego jest się w stanie nauczyć pilot nawet przy wielogodzinnymtrybie nauki. Niektóre kierunki pilot może zrealizować sam.

 

Na niektórych musi częściowo wesprzeć się wiedzą lokalnych przewodników, a są i takie gdzie pilot zajmuje się głównie liczeniem grupy a większość wycieczek prowadzi przewodnik miejscowy. Tak było ze mną na Malcie chociażby. Tak jest np. w Gruzji, czy na innych wymagających destynacjach.

 


Czy organizujecie również wyjazdy integracyjne lub wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży?

 

Jasne. Zdarzają się Nam grupy szkolne jeżdżące z Nami po Polsce i zagranicy. Robimy też wyjazdy dla nauczycieli. Takich wycieczek też mamy całkiem sporą ilość na koncie. Myślę, że stworzenie katalogu dedykowanego dla szkół będzie kolejnym obszarem naszych działań rozwojowych.

 

Mimo wszystko, póki co trafiają do Nas nauczyciele z poleceń, lub tacy którzy z Nami jeżdżą jako klienci indywidualni. Zazwyczaj są to osoby, którym podobały się nasze imprezy i mają pomysły, by wspólnie stworzyć coś dla ich dzieci.


Kilka słów dla czytelników na koniec?

 

Zapraszamy klientów indywidualnych do śledzenia Nas na facebooku, Instagramie, oraz zapisywania się do newsletera dostępnego na dole strony www.wondertours.pl. Wysyłamy poprzez niego tylko oferty, które pojawiają się w sprzedaży.

 

Ponadto zachęcam do odwiedzenia naszego nowo powstające bloga www.cudownewycieczki.pl gdzie opisujemy niektóre z naszych wycieczek. Przedstawicieli grup zorganizowanych zapraszamy do kontaktu z Nami. Zapewniam, że jesteśmy w stanie sprostać Państwa wymaganiom.

 

 

Dane do kontaktu:
Mail: info@wondertours.pl

Tel. 517 077 807

 

Facebook: www.facebook.com/infowondertours

Instagram: @wondertoursbiuro

 

Strona www.: www.wondertours.pl

Blog: www.cudownewycieczki.pl

 

Wondertours

Wondertours

Komentarze

Komentarze

Grzegorz
13:47 20.07.2021
Byłem na kilku wycieczkach organizowanych przez Wondertours, zawsze profesjonalnie prowadzone, atrakcyjne i ciekawe. Ostatnio na Malcie. Polecam usługi tego biura...
2
0
AniaS
17:57 20.07.2021
Super biuro
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.