Listopadowe premiery kinowe!

29.10.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Jesienny klimat na dobre zawitał do naszej redakcji. Wraz z kinem Helios znaleźliśmy sposób na jesienną chandrę. Przygotowaliśmy dla Was najświeższe listopadowe premiery filmowe! W tym miesiącu czeka na Was kilka ciekawych tytułów. Wielbicieli kina z dreszczykiem ucieszy premiera horroru „Doktor Sen”, zobaczymy w nim Ewana McGregora, który wciela się w postać dorosłego Dana Torrencea. Terminator: Mroczne przeznaczenie to pozycja obowiązkowa dla wszystkich trzydziestolatków. Arnold Schwarzenegger i Linda Hamilton w swoich kultowych kreacjach aktorskich z pewnością dostarczą Wam adrenaliny!

 

Nieplanowane | Outlet Park
Reżyseria: Chuck Konzelman, Cary Solomon
Gatunek: Dramat, Biograficzny
Obsada: Ashley Bratcher , Brooks Ryan, Robia Scott
Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze.

 

 

 

Doktor Sen
Reżyseria: Mike Flanagan
Gatunek: Horror
Obsada: Rebecca Ferguson, Ewan McGregor, Jacob Tremblay
Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w "Lśnieniu". Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność. Fabuła książki ukazuje dalsze losy Dana Torrance, który dręczony koszmarami hotelu Panorama błąka się po Ameryce, aż w końcu osiada w małym miasteczku New Hampshire.

 

 

 

Ukryta gra
Reżyseria: Łukasz Kośmicki
Gatunek: Thriller
Obsada: Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek
W czasie zimnej wojny amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch.

 

 

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Reżyseria: Tim Miller
Gatunek: Science-Fiction, Akcja
Obsada: Mackenzie Davis , Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton
Linda Hamilton (Sarah Connor) i Arnold Schwarzenegger (T-800) powracają do swych ikonicznych ról w filmie „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, który wyreżyserował Tim Miller („Deadpool”), a wyprodukowali: wizjonerski twórca James Cameron oraz David Ellison. W „Terminatorze: Mrocznym przeznaczeniu”, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w filmie „Terminator 2: Dzień sądu” wystąpili także: Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna i Diego Boneta.

 

 

 

Midway
Reżyseria: Roland Emmerich
Gatunek: Akcja, Wojenny
Obsada: Luke Evans , Woody Harrelson, Ed Skrein
Od udanego ataku Japończyków na Pearl Harbor w 1941 roku wszystko układało się po myśli wroga. Cesarskie Siły Zbrojne kontynuowały ekspansję na południe. Ich celem była operacja przeciwko Australii, opanowanie Aleutów oraz zdobycie Midway. Amerykańska baza na atolu Midway była ważnym punktem strategicznym - jego zdobycie zdecydowanie poszerzyłoby kontrolę Japończyków na Pacyfiku. Jednak zdobycie Midaway nie było celem samym w sobie. Japończycy pragnęli przede wszystkim zniszczyć lotniskowce US Navy.

 

 

Van Gogh. U bram wieczności | Kino Konesera - Kupiec
Reżyseria: Julian Schnabel
Gatunek: Biograficzny
Obsada: Willem Dafoe, Rupert Friend , Oscar Isaac , Mads Mikkelsen
Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

 

 

Kamerdyner | Kultura Dostępna
Reżyseria: Filip Bajon
Gatunek: Dramat, Historyczny
Obsada: Janusz Gajos , Sebastian Fabijański, Marianna Zydek
Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

 

 

1800 gramów | Kino Kobiet
Reżyseria: Marcin Głowacki
Gatunek: Komediodramat
Obsada: Magdalena Różczka , Piotr Głowacki, Danuta Stenka
Akcja filmu „1800 gramów” rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa (Magdalena Rożczka) – dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Ewa jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka.

 

 

Baranek Shaun Film. Farmageddon
Reżyseria: Richard Starzak
Gatunek: Komedia, Animacja, Przygodowy
Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę? Helios serdecznie zaprasza najmłodszych widzów!

 

 

 

 

Salma w krainie dusz
Reżyseria: Carlos Gutierrez Medrano
Gatunek: Animacja, Fantasy
Obsada: Tomasz Kot, Julia Wieniawa
Witajcie w Santa Clara, meksykańskim mieście cudów. To tutaj, raz do roku, duchy zmarłych przybywają do naszego świata, aby miło spędzić dzień w towarzystwie najbliższych. Jest to czas wielkiej radości dla wszystkich poza szesnastoletnią Salmą. Osierocona dziewczynka nigdy nie poznała swoich rodziców i dlatego nie może sprowadzić ich na ziemię. Wszystko zmienia się, gdy w ręce Salmy wpada tajemniczy medalion. Dzięki mocy amuletu dziewczynka dowiaduje się, jak odszukać mamę i tatę.

 

 

 

#Jestem M. Misfit
Reżyseria: Marcin Ziębiński
Gatunek: Komedia
Obsada: Sylwia Lipka, Mateusz Ciawłowski, Filip Zabielski
Pewnego dnia, kiedy jej rodzice zdecydują się na powrót do Polski, wszystko się zmieni. Julia będzie musiała odnaleźć się w nowej szkole – Liceum Milenijnym rządzonym przez EKIPY: sportowców, nerdów, vlogerów, muzyków, fanek pięknego looku i VIP, której przewodzi zadufana Wiktoria. Razem z Magentą, szkolną outsiderką, i Kubą, niespełnionym muzykiem, stworzą paczkę wykluczonych. Niedługo w szkole odbędzie się coroczny konkurs muzyczny, w którym do wygrania będzie stypendium i wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

 

 

Władcy przygód. Stąd do Oblivio | Kultura Dostępna
Reżyseria: Tomasz Szafrański
Gatunek: Komedia, Przygodowy, Familijny
Obsada: Maciej Makowski, Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Mikołaj Grabowski
Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelką cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa?

 

 

 

Kraina lodu 2
Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee
Gatunek: Animacja
Obsada: Anna Cieślak , Czesław Mozil , Katarzyna Łaska, Paweł Ciołkosz , Grzegorz Kwiecień
Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów Krainy lodu 2? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. Musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy.

 

 

 

Last Christmas
Reżyseria: Paul Feig
Gatunek: Komedia romantyczna
Obsada: Emilia Clarke, Emma Thompson, Henry Golding
Kate (Clarke) mieszka w Londynie, czkawką odbijają się jej konsekwencje złych wyborów, jakich dokonała w życiu. Na co dzień pracuje jako elf w jednym ze sklepów z artykułami świątecznymi. Kiedy w jej życie wkracza Tom (Golding), wydaje się, że mężczyzna jest ideałem, może nawet więcej niż ideałem. Ale kiedy do Londynu puka „most wonderful time of the year”, wszystko zaczyna się psuć. A czasem powinno się po prostu pozwolić śniegowi padać, a sercu bić swoim rytmem. No, i wierzyć…

 

 

 

Proceder
Reżyseria: Michał Węgrzyn
Gatunek: Dramat
Obsada: Piotr Witkowski , Agnieszka Więdłocha , Ewa Ziętek, Antoni Pawlicki
„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. W rolę Tomasza Chady brawurowo wcielił się Piotr Witkowski. Film wart obejrzenia!

 

 

 

Śnieżna paczka
Reżyseria: Aaron Woodley
Gatunek: Animacja
Pewnego dnia, by udowodnić swe niezwykłe umiejętności postanawia osobiście dostarczyć przesyłkę do odległego adresata. U celu Swifty odkryje, że odbiorcą przesyłki jest ekscentryczny mors, który planuje roztopienie arktycznych lodów, by zatopić świat i zyskać nad nim absolutną władzę. Swifty musi skrzyknąć swych najdzielniejszych przyjaciół, by pokrzyżować te podstępne plany i pokazać światu, że nie warto zadzierać z lis-tonoszem i jego ekipą lodowcową. Wspaniała animacja dla całej rodziny!

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.