Rybak Tattoo o swojej pasji i marce 13 Tattoo studio

18.07.2017 9 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Rybak Tattoo

W naszym cyklu szukamy miejsc, związanych z modą i urodą. Dzisiaj porozmawiamy z Tomaszem Rybakiem, szczecińskim tatuażystą - właścicielem 13 Tattoo Studio. Jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca, które moglibyśmy bliżej poznać oraz przedstawić innym czytelnikom - piszcie na szczecin@hotmagazine.pl - na pewno je odwiedzimy!

 

 

hot°: Na początku powiedz nam jak to wszystko się zaczęło. Kiedy i dlaczego stwierdziłeś, że chciałabyś zostać tatuażystą?


Rybak Tattoo: Moja przygoda z tatuażem zaczęła się w wieku 16 lat, kiedy kolega przyszedł do mnie z tatuażem na ramieniu, który był średniej jakości. Zainteresowałem się sposobem jego wykonania i zaproponowałem, że spróbuje go poprawić. Ze starej maszynki do golenia wytworzyliśmy sprzęt i podjąłem pierwszą próbę tatuowania...

 


hot°: Czy wszystkie tatuaże, które wykonujesz są Twoimi autorskimi projektami? Co Cię inspiruje do ich wykonania oraz czy często dostajesz od klientów „wolną rękę”;)?


Rybak Tattoo: Prawie zawsze dostaję od klientów wolą rękę do wykonania tatuażu, zarówno pod względem kompozycyjnym, jak i technicznym. Wystarczy, że klient przyjdzie ze swoim pomysłem, a ja zawsze staram się go rozwinąć. Często wykonuję projekty, których tematykę sam wymyślam, wtedy zgłaszają się do mnie chętni, którzy chcą mieć tatuaż przygotowany według całkowicie mojego pomysłu.


hot°: Powiedzmy, że jeden z naszych czytelników po przeczytaniu tego wywiadu, chciałby zostać tatuażystą. Jaką drogę musi przejść do czasu wykonywania tego zawodu? Oczywiście mowa o kwestiach edukacyjnych – ile to może zająć czasu, jak dużo szkoleń trzeba odbyć? Wiadomo, że doświadczenie zdobywa się przez całe życie, ale pewne minimum musi być:)


Rybak Tattoo: Mam wielu uczniów i z doświadczenia wiem, że to zależy od zdolności poszczególnych osób. Wstępna praktyka trwa zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy. Po tym okresie ucząca się osoba zazwyczaj może podjąć pracę z klientem.

 


hot°: Jesteś właścicielem dwóch 13 Tattoo Studio, czyli nie jesteś tylko i wyłącznie tatuażystą, ale również przedsiębiorcą. Czy mimo wszystko dalej masz dużo czasu na wykonywanie swojego fachu? Gdzie mieszczą się oba salony oraz w którym najczęściej można Cię złapać?


Rybak Tattoo: Pierwsze studio mieści się przy ulicy Błogosławionej Królowej Jadwigi 9, drugie przy ulicy Piłsudskiego 23. Moim marzeniem, oprócz bycia dobrym tatuatorem, jest rozprzestrzenienie marki 13 tattoo na całą Europę. W przyszłym roku otwieramy kolejne studio, tym razem w Norwegii. Tatuowanie i prowadzenie tego biznesu wymaga sporo czasu, ale jestem przyzwyczajony do pracy 7 dni w tygodniu, nigdy nie lubiłem się nudzić. Poza tym praca, którą się lubi i przysparza dużo satysfakcji, jest tego warta.

 


hot°: Czasami zdarzają się sytuacje, w których ludzie chcą usunąć tatuaż. Czy Twoje studio również świadczy tego typu usługi?


Rybak Tattoo: Zgadza się. Posiadamy laser do usuwania tatuażu i dość często przychodzą klienci z tatuażami „z przeszłości”, których chcieliby się pozbyć.


hot°: Jakiego typu tatuaże lubisz wykonywać najbardziej? A może są takie, których nie lubisz?


Rybak Tattoo: Lubię każdą tematykę tatuażu. Ważne jest dla mnie, aby tatuaż był wykonany w stylu, który mi odpowiada, wtedy praca jest przyjemniejsza.

 


hot°: Teraz czas na trochę śmiechu, zatem zdradź nam jakieś zabawne historie dotyczące wykonywanych przez Ciebie tatuaży. Czy dziwny, czy (nie)fajny, czy pojechany – cokolwiek:)


Rybak Tattoo: Mam kilka śmiesznych historii odnośnie tatuaży, które wykonywałem, ale niestety ze względu na moich klientów - nie chciałbym się dzielić takimi informacjami. Nie chciałbym, aby ktoś poczuł się urażony.:)


hot°: Czy tatuaże często uzależniają?:)


Rybak Tattoo: 95 procent klientów do nas wraca, więc uważam, że tatuaże uzależniają. Dzięki temu nasza firma tak szybko się rozrasta.

 


hot°: Kto nie powinien decydować się tatuaż? Czy miałeś takie sytuacje, w których byłeś zmuszony odmówić wykonania?


Rybak Tattoo: Każdy dorosły człowiek może wykonać sobie tatuaż. Nie obsługujemy osób niepełnoletnich, ponieważ sam byłem młody i wiem, że ma się wtedy różne pomysły, które z biegiem lat okazują się nie do końca trafione.

 

Rybak Tattoo
tel. 513 340 013
Polub na Facebooku!
Odwiedź stronę 13tattoo!

 

 

Rybak Tattoo

Rybak Tattoo

Komentarze

Komentarze

wierny klient :)
20:39 18.07.2017
Najlepszy Tatuator ever!!! Nie ma sobie równych!!! Kwestia czasu jak podbije cały świat :)))))
1
0
Aneta
0:18 19.01.2022
Uwielbiam to studio, skupia wielu artystów, różne style
0
0
Ulka
15:09 24.01.2022
Robiłam tatuaż u niego ! Jestem do tej pory mega zadowolona! Najlepsze studio !
0
0
Rafix
9:29 23.02.2022
Polecam- rewelacyjna osoba z wielkim talentem
0
0
Damix
22:49 01.05.2022
Tomasz to fantastyczny, utalentowany facet, nie raz byłem u niego na dziarce i mega zawsze polecam
0
0
Grzegorz
22:11 03.05.2022
Świetny tatuażysta !
0
0
Dorota
11:48 28.05.2022
Tomek najlepszy ! Tatuaże mega
0
0
Grzegorz
22:30 03.06.2022
Najlepszy tatuażysta w Szczecinie ! Mega Polecam !!!
0
0
Natasza
20:59 12.07.2022
Tak jak piszą inni poniżej - najlepszy tatuażysta ! Świetna robota - Pozdrawiam
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.