Brazylijskie słodycze podbijają Szczecin!!!

22.10.2020 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Dzień dobry Szczecinie! Mam na imię Macieli i pochodzę z Brazylii. Do Polski przyjechałam na stałe w połowie 2008 i od razu przekonałam się, że Polacy, jak wiele innych narodów na świecie przepadają za słodyczami! Ze swoim mężem wpadliśmy na pomysł, żeby wzbogacić polską kuchnię słodkościami rodem z Brazylii. Nazywają się „brigadeiro” i są one najbardziej popularnymi i ulubionymi czekoladkami w moim kraju. Zajadają się nimi szczególnie dzieci, młodzież, ale także starsi bez względu na wiek. Jestem przekonana, że Polakom też będą smakować!

 

 

 

 

Brazylijka w Szczecinie to już scenariusz na dobry początek wywiadu! Jak się Pani znalazła w naszym mieście?

 

Mój mąż jest Polakiem, poznaliśmy się 16 lat temu w Brazylii, ale już od ponad 10 mieszkamy tutaj w Polsce na Bezrzeczu. Przeprowadzka była ogromnym wyzwaniem, ale na szczęście w miarę szybko udało mi się przystosować do zdecydowanie chłodniejszej temperatury oraz opanować dość trudny język polski. Chyba nie ma lepszej metody, niż po prostu skoczyć na „głęboką wodę”.

 

 

Skąd w ogóle pomysł na produkcję czekoladek? Dlaczego akurat taki wybór?

 

W Brazylii mamy bogatą kulturę kulinarną, bo kraj jest bardzo duży i zróżnicowany, ale za to brigadeiro jest wszędzie. To coś prostego, a jednocześnie pysznego. W swojej ojczyźnie nie znałam nikogo, kto by nie znał i nie lubił brigadeiro, więc ze zdziwieniem odkryłam, że tutaj nikt o tym nawet nie słyszał.

 

Kiedy zrobiłam kilka sztuk na próbę dla rodziny męża oraz znajomych – wszyscy byli zachwyceni... Ja natomiast przekonałam się do barszczu i pierogów ☺

 

Jak wygląda w ogóle „słodka kuchnia” w Brazylii? Jakie desery uwielbiają Brazylijczycy?

 

Bardzo popularne są tam wyroby na bazie owoców np. moje dzieci uwielbiają sagu. Jest to rodzaj słodkości na bazie mandioca, oraz odrobiny wina lub soku z winogron, cukru i przypraw. Mój osobiście ulubiony deser to mus z marakuji, rodzaj mlecznego budyniu o smaku tego fantastycznego owocu, niestety trudno dostępnego w Polsce.

 

Najpopularniejsze smaki? Zdecydowanie słodkie. Te nasze brazylijskie praliny brigadeiro, w żaden sposób nie przypominają krajowych wyrobów czekoladowych dostępnych w supermarketach. Żeby się przekonać, trzeba tylko spróbować.

 

 

Proszę powiedzieć nam kilka zdań na temat Pani pralin. Jakich używa Pani składników przy produkcji? Jakie są najpopularniejsze smaki?

 

Moje Macieli’s Brigadeiro przygotowuję w sposób tradycyjny, tak jak moja babcia i mama w Brazylii. Są autentyczne i może dlatego wyjątkowe. Głównymi składnikami jest mleko skondensowane oraz czekolada belgijska oraz w zależności od porządnego smaku dodatki takie jak: wiórki kokosowe, orzechy (nerkowca, ziemne, laskowe, pistacje), nadzienie a nawet alkohol.

 

Sekretem pozostaje nadal czas i temperatura przygotowywania masy oraz oczywiście proporcje. Najpopularniejsze chyba są smaki tradycyjne czyli oryginalne czekoladowe Tradicional, kokosowe Beijinho i z orzechem nerkowca Cajuzinho. Dokładny opis oraz zdjęcie można sprawdzić na mojej stronie internetowej.

 

 

Jakie są Pani trzy ulubione praliny? Co poleca Pani swoim klientom?


1.Brigadeiro tradycyjne czekoladowe
2.Brigadeiro z białą czekoladą
3.Casadinho z białej i mlecznej czekolady

 

Gdzie można kupić Pani słodycze? Czy można zamawiać indywidualnie? Czy prowadzi Pani sprzedaż przez Internet?

 

Właśnie otworzyłam sklep internetowy www.macielisbrigadeiro.pl Dodatkowo działa strona www.macielisbrigadeiro.com.pl, oraz profile na Facebook’u oraz na Instagramie.

 

Zamówienia można składać przez sklep on-line, media społecznościowe oraz bezpośrednio przez telefon. Jest oczywiście także możliwość wysyłki kurierem na terenie całej Polski, a sezonowo (np.Dzień Mamy) często organizujemy darmowy dowóz do Szczecina i okolic.

 

 

 

Jaki ma pani plany na przyszłość? Czego mamy Pani życzyć?

Moim celem jest zainteresowanie Polaków Brazylią, nie tylko po przez piłkę nożną i sambę w karnawale ☺ Chciałabym zapoznać Was trochę bardziej z naszą kulturą i tradycją, także kulinarną.

 

A największym marzeniem? Otworzenie własnej autorskiej cukierni w centrum Szczecina z mnóstwem zadowolonych i uśmiechniętych klientów!


--------------------------------------

 


ADRES
Macielis Brigadeiro Herbaciana 1/7
71-220 Bezrzecze

 

ZAMÓWIENIA:
tel. 731 780 125
mail: macielis.brigadeiro@gmail.com
www.macielisbrigadeiro.pl
www.facebook.com/macielisbrigadeiro

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.