Hobbyholik

02.10.2022 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Miron Tymoszewicz w swojej bogatej sportowej karierze jeździł na motocyklach crossowych, enduro oraz supermoto; pływał na kite, wakeboardzie i windsurfingu; snowboardzie, oraz deskorolce; skakał na spadochronie, driftował autem i robił całą masę innych szalonych rzeczy.Teraz przyszła kolej na nową pasję jaką jest film i fotografia, a którą realizuje pod szyldem Hobbyholik!

 

 

Opowiesz nam trochę o swoich początkach z fotografią i produkcją wideo? Wiemy, że wcześniej uprawiałeś sporty ekstremalne…


Zawsze lubiłem skakać na czym tylko się dało, wiec poszedłem w tzw. podwórkową kaskaderkę. Przez około 20 lat również uprawiałem i uprawiam takie sporty jak wakeboard, kite czy snowboard. W między czasie starałem się nagrywać swoje wyczyny i kolegów. Dużo biegałem z kamerą.. nagrywałem również relacje z wyjazdów zimowych... i tak to się wszystko zaczęło.

 


Jakie najważniejsze cechy powinien mieć dobry fotograf/filmowiec?


Bycie sobą i kreowanie własnego stylu to istotna sprawa. Myślę ze podczas pracy należy zachowywać się profesjonalnie, czyli być punktualnym, słownym i tworzyć poczucie osoby, na której można polegać, a dobra komunikacja to podstawa dalszej współpracy. Warto być spostrzegawczym, patrzeć z różnych perspektyw na obiekty, sytuacje. Dociekliwość - dobrze jest jak filmowiec czy fotograf jest 100 proc zainteresowany tym co się dzieje wokół i reaguje w odpowiedni sposób.


Z pewnością - cierpliwość. Niektóre techniki czy ustrzelenie odpowiedniego, idealnego kadru wymaga sporej ilości czasu. Samodoskonalenie i pracowitość – od paru dobrych lat nieustannie się edukuje, czego nie robiłem regularnie będąc szkoleniowcem.. Samorozwój to podstawa w tej dziedzinie.


Nie pamiętam już kiedy oglądałem jakiś film.. bo wciąż mam ciekawe kursy do przerabiania i to zabiera mi praktycznie każdą „wolną” chwilę. Ale cieszy mnie to, bo czuje jak z roku na rok , czy nawet miesiąc na miesiąc staje się lepszy w tym co robię, a jestem przekonany, że jest to moja przyszłość.

 


Twoja oferta produkcyjna jest dość zróżnicowana. Przybliżysz nam ją trochę bardziej?


W ofercie można znaleźć sporo ciekawych kategorii, m.in. filmy promocyjne , filmy z podróży, ewentów, filmy motoryzacyjne i sportowe.. śluby czy komunie to raczej nie moja bajka chodź i takiego filmu się z chęcią podejmę.. nie mniej jednak moją ulubioną kategorią są tzw BIOWIDEO – czyli wizytówka osoby w postaci filmu. Dużo jest ciekawych ludzi i uważam że jest genialny sposób pokazanie siebie i tego czym się dana osoba zajmuje.. piękna sprawa

 

 


Jak wygląda Twój „typowy” dzień pracy?


Już mam pewne schematy sprawdzone i wyrobione. Staram się przed wykonaniem projektu dowiedzieć się o nim jak najwięcej, poznać niezbędne szczegóły, by moc przemyśleć i zaplanować co ma być nakręcone. Robię sobie plan, zawsze przyjeżdżam odpowiednio wcześniej, sprawdzam kadry, testuje ewentualne oświetlenie itd. No a po zakończonym dniu nagrywania, trzeba wszystko zgrać, posegregować materiał i później rzeźba przy kompie.

 


Twój najciekawszy projekt tego roku to?


Tak jak wspominałem powyżej uwielbiam historie o ludziach. Na jednym z wyjazdów letnich kręciłem reklamówkę, dla firmy która produkuje deskorolki, ubrania i organizuje campy. Zrobiłem dla nich film promocyjny, który pokazuje historie pary surferów .. i chodź nie jest to super skomplikowany film, to szczególnie lubię sobie go oglądać i za każdym razem mam uśmiech na twarzy.


Filmowcy i fotografowie mają to do siebie, że często od stóp do głów obłożeni są akcesoriami. Czy w Twoim przypadku też tak jest? Na jaki sprzęt stawiasz przy swojej pracy?


Tak właśnie jest! Co prawda mam już swój wymarzony zestaw, ale wciąż jest coś co JESZCZE się przyda.. a to kolejny aparat, to obiektyw itp.. a w tej chwili „choruje” na one wheel’a.. Korzystam z aparatów sony, a moim głównym jest Sony a7s3.

 


3 plusy i 3 minusy Twojego zawodu? ;)


Z plusów, to to, że zaspokaja to moją ciekawość świata. Wciąż się poznaje nowych ludzi i często jestem w ciekawych miejscach. Z minusów to przede wszystkim siedzenie długimi godzinami przy kompie.. to jest dla mnie największa masakra ... kręgosłup i tyłek często nie dają rady...

 


Podczas jakich sesji pracuje Ci się najlepiej?


Podczas sesji z ludźmi, oraz tam gdzie otacza mnie przyroda. Uwielbiam tez kręcić i fotografować auta oraz motocykle.


Prosimy o kilka słów na koniec…


Może mało branżowe, ale aktualne i bardzo mi bliskie powiedzenie – „surf through life” - fajnie jest w życiu spróbować wielu rzeczy, poczuć wiele smaków i podążać swoja drogą. Ja przebrnąłem przez wiele różnych etapów, ale czuje że w dziedzinie filmu i fotografii zapuszczę korzenie na dłużej i zamierzam się w niej konsekwentnie i nieustanie rozwijać bo przecież sukces to wytrwała realizacja wartościowego celu. Pozdrówki 🤙
 

 

 

Hobbyholik
Tel. 790 540 442
info@hobbyholik.pl
www.hobbyholik.pl


https://www.instagram.com/hobbyholik 

https://www.facebook.com/DirtMiron

https://www.youtube.com/c/Hobbyholik

 

Hobbyholik

Hobbyholik

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.