Altdamm Yachts Boats Cars

02.10.2022 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

We wtorki przybliżamy Wam szczecińskie firmy świadczące sprawdzone i godne polecenia usługi. Mogą to być zarówno duże firmy, jak i te mniejsze rodzinne. Łączy je wspólny mianownik - jakość!. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć firmę Altdamm Yachts - Boats & Cars zajmującą się odnawianiem, malowaniem jachtów i motorówek oraz auto detailingiem.

 

 

 

Czy możesz nam przybliżyć skąd wzięło się Twoje zainteresowanie łodziami?


Moje zainteresowanie łodziami zaczęło się już od dziecka, mieszkając blisko jeziora Dąbie nie trudno było obserwować czy to szybkie motorówki, czy piękne jachty.


Było to coś zupełnie innego niż samochody, coś co przez długi okres życia wydawało się niedostępne - a jak wiadomo jak coś jest niedostępne , to człowieka bardziej kusi. Duży wpływ na pogłębienie tego tematu była również praca taty w sklepie żeglarskim, przez co gdzieś z tyłu głowy kiełkował od dziecka pomysł posiadania własnej „łajby" . Mimo różnych wizji przyszłości podczas dorastania czy studiowania, sporty wodne cały czas były obecne w życiu.


Jak zdobywałeś swoje doświadczenie na przestrzeni lat?

 

Pierwsze doświadczenia zdobywałem we wspomnianej pracy mojego ojca, jako nastolatek w liceum podczas wakacji i przerw i jako student między semestrami. Przerodziło się to w kolejnych latach na stałą współpracę która trwa do dziś...

 

 


Czy pielęgnacja łodzi to ciężka praca?


Czy ciężka? Zadałbym pytanie raczej czy wymagająca. Tak, jeżeli trzeba połączyć wizję klienta, jego oczekiwania z efektami jakie np. możemy osiągnąć na danej jednostce. W fizycznym znaczeniu praca nie jest ciężka, jeżeli ktoś nie boi się czasem pobrudzić, zmoczyć i być w kolorze farby:)


Jeżeli ktoś traktuje to jak pasję to nie można nazwać tego pracą, raczej spełnianiem marzeń. Efekt jaki uzyskuje się po zakończonej pracy, oraz zaskoczenie armatora widokiem odnowionej łodzi wynagradza cały ogrom wykonanej pracy

 

Powiedz nam jak wygląda cały proces pielęgnacji łodzi… powiedzmy, że klient decyduje się na usługę 360.


Jeżeli mówimy o kompleksowej pielęgnacji łodzi, to mówimy o początku sezonu lub jego końcu kiedy jednostka jest wyjmowana z wody. Wpierw następują oględziny łodzi, omówienie z klientem jakie prace są konieczne do wykonania, a jakie mogą być opcjonalne.


Odpowiadając w skrócie; jeżeli klient na początek nowego sezonu chce mieć piękną łódź to przebieg prac jest następujący: kompleksowe umycie łodzi, oczyszczenie z dna i burt łodzi wszelkich elementów organicznych, przygotowanie dna pod nową farbę antyporostową, umycie i konserwacja elementów wewnętrznych, wymiana oleju w silniku, prace lakiernicze i odnowa elementów drewnianych...


A jeżeli klient tego sobie życzy to również polerowanie elementów ze stali, jako zakończenie polerowanie łodzi dedykowanymi systemami polerskimi i zabezpieczenie twardym woskiem lub powłoką ceramiczną; tak odnowiona łódź oddawana jest klientowi, aby czekała na nowy sezon.

 

 


Często pracujesz z drogimi, unikatowymi łodziami?


W tej branży ciężko o tanie łodzie, ale fakt, zdarza mi się pracować na drogich łodziach, chociażby ostatni projekt to piękna Delphia 1150, gdzie nowy właściciel chciał spersonalizować łódź i ją wypolerować.


Większość łodzi z którymi pracuję są znanych firm takich jak Bayliner, Renken, Chaparral czy Bavaria. Dla mnie jednak nie ma znaczenia czy łódź jest ze znanej stoczni, każda jest traktowana z należytą uwagą i pasją. Nawet mała niepozorna łódź może okazać się super przygodą i dużym wyzwaniem


W jakim okresie w roku przybywa Ci najwięcej klientów?


Najwięcej klientów jak mówiłem zgłasza się pod koniec i na początek sezonu, więc najwięcej pracy przypada na okres jesienno-wiosenny, jednak zdarzają się osoby które nawet w środku sezonu chcą szybko odświeżyć swoją łódź, bądź coś zmienić.


Jakie cechy powinien spełniać dobry pracownik w Twojej branży?


Po pierwsze i chyba najważniejsze; musi to lubić i czuć tę pracę, trzeba być pasjonatem i nierzadko „siedzieć w temacie".


Powinien doszkalać się w zakresie nowości na rynku oraz technologii użytkowania różnych produktów czy to farb czy kosmetyków, mieć zdolności manualne ponieważ łatwo coś zniszczyć przy nieumiejętnej pracy. Myślę że trzeba po prostu lubić tą robotę i chcieć się rozwijać, reszta przyjdzie sama.

 


Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?


Aktualnie od niedawna oferuję również kompleksowe usługi auto-detailingowe, gdzie z taką samą pasją oraz dokładnością dbam o piękny wygląd aut, zarówno w środku jak i na zewnątrz.

 

Chciałbym również podziękować redakcji Hot Magazine za promocję, a wszystkie osoby które powołają się na Hot Magazine do końca października otrzymają rabaty na usługi :)

 


Adres: Szczecin-Dąbie
mail: ajgor_aa@go2.pl
tel. 536 766 927
Facebook Altdamm Yachts
https://www.instagram.com/altdamm_yachts

 

Altdamm

Altdamm

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.