Rozkochaj się w niemieckim razem z Centrum Egzaminacyjnym Goethe Institut Szczecin!

13.02.2017 0 komentarzy
Autor: Anna Drozdowska, Zdjęcia: Archiwum Goethe Institut Szczecin

Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut w Szczecinie od ponad 20 lat zaangażowane jest w propagowanie języka niemieckiego. Nauka w Instytucie pozwala na odpowiednie przygotowanie do jednego z najbardziej uznawanych na całym świecie egzaminów językowych. W ofercie znajdują się kursy na wszystkich poziomach zaawansowania. Centrum prowadzi zajęcie w trybie standardowym, intensywnym, a także w grupach Prestige. Kursy są dedykowane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży.

 


Goethe Institut Szczecin jest szkołą oferującą edukację językową na miarę współczesnych czasów. W instytucie na pierwszym planie znajdują się słuchacze, dlatego też do każdej grupy i do każdego kursanta podchodzą tutaj indywidualnie. Do grona słuchaczy należą zarówno dzieci, jak i dorośli. W grupach dziecięcych wykładowcy zwracają uwagę na to, aby rozwój językowy szedł w parze z rozwojem emocjonalnym oraz aby akwizycja języka obcego odbywała się przez zabawę oraz w aktywizujący sposób.

 


Lektorzy, to pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrafią wsłuchać się w potrzeby i oczekiwania uczniów. Jako doświadczeni egzaminatorzy wiedzą również jak skutecznie przygotować do certyfikatów. Na zajęciach kładą nacisk na komunikację i stwarzają przestrzeń do swobodnej wypowiedzi, dyskusji oraz wymiany poglądów.

 


Jednak nauka tutaj, to nie tyko wytężona praca, lecz również dobra zabawa. Lektorzy przy pomocy ćwiczeń aktywizujących i gier uatrakcyjniają zajęcia, dzięki czemu słuchacze uczą się chętniej, wydajniej i z większym zaangażowaniem.


Na zajęciach stosowane są ponadto nowe technologie – aplikacje i narzędzia internetowe, które urozmaicają lekcje oraz przygotowują słuchaczy do funkcjonowania w wielojęzycznej globalnej wiosce internetowej.

 

 


Poza podręcznikami lektorzy pracują z autentycznymi materiałami, aby od samego początku przygotowywać słuchaczy na wyzwania codziennej komunikacji oraz przez język niemiecki zapoznawać ich z ciekawymi tematami i zagadnieniami.

 


Cała kadra nieustannie się szkoli i jest na bieżąco z nowinkami glottodydaktycznymi, dzięki czemu kursy są na najwyższym poziomie.

 

 

 

Już dziś uczymy językowych kompetencji przyszłości!


Siedziba CEGI znajduje się w Centrum Szczecina przy ul. Mickiewicza 47, w miejscu dobrze skomunikowanym. Dla słuchaczy udostępniono duży bezpłatny parking. Budynek, w którym prowadzone są zajęcia jest nowocześnie wyposażony, co zapewnia doskonale warunki do nauki języka. Ponadto prowadzone są dwie filie: na Prawobrzeżu Szczecina oraz w Świnoujściu.


27 lutego rozpoczyna się nowy semestr, zapisy trwają. Przyjdź i #Rozkochajsięwjęzykuniemieckim!


Plan zajęć oraz zapisy on-line: www.goethe.szczecin.pl

Facebook: https://www.facebook.com/goetheszczecin 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.