Inspirujące Firmy: Warsztatownia

14.03.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Warsztatowni

W kolejnej odsłonie cyklu „Inspirujące firmy” chcemy przedstawić Wam szczecińską firmę –Warsztatownia. Przychodząc do tego miejsca, traficie do jedynego w Szczecinie Escape Roomu dla dzieci i młodzieży, ale to nie wszystko. Na miejscu można zorganizować urodziny, a także uczestniczyć w warsztatach plastycznych, które są skierowane również dla dorosłych! O tym wszystkim porozmawiamy z Panią Anną Dworakowską – właścicielką Warsztatowni.

 

 

hot°: Jaka jest historia powstania Warsztatowni? Co skłoniło Panią do tego, aby otworzyć taki biznes?


Anna Dworakowska: Pasja, poszukiwanie przestrzeni dla kreatywnych i otwartych na nowe wyzwania. Chęć stworzenia miejsca innego niż wszystkie, miejsca twórczego relaksu, wyzwań, emocji, radości, odpoczynku od codzienności, dla tych małych, ale i tych większych.

 

 

hot°: Proszę powiedzieć naszym czytelnikom o zajęciach, które Pani organizuje. Czym one się charakteryzują?


Przede wszystkim są to zajęcia twórcze, zarówno dla dzieci, jak dorosłych. Wykorzystujemy wszelkie techniki plastyczne dostosowanedo wieku i zainteresowań uczestników. Dzieci poznają różnorodne materiały, uczą się wykorzystania ich w działaniach twórczych, bawią się sztuką, stają się małymi artystami. Zapraszam również na spotkania arteterapeutyczne, których celem jest wszechstronny rozwój, budowanie poczucia własnej wartości, umiejętność nazywania emocji oraz radzenia sobie z nimi, lepsze zrozumienie siebie i najbliższego otoczenia.

 

 

 

hot°: Jakie warianty imprez urodzinowych ma Pani w swojej ofercie?


Najczęściej wybierane, to „Relaksujące urodziny w stylu SPA” (miękkie szlafroczki, tworzenie naturalnych kosmetyków, łapaczy snów lub ozdabianie klapek japonek, ciepła kąpiel dla stóp, relaks przy kojącej muzyce, aromaterapia) oraz „Urodziny z Piracką Przygodą” (wejście do pokoju zagadek, tematyczne warsztaty plastyczne).

 

 

 

hot°: Z tego co już wiemy, wynika że specjalizuje się Pani w zajęciach zarówno dla dzieci, jak dorosłych. Skupmy się teraz na tej drugiej grupie. Jak ocenia Pani zajęcia z osobami dorosłymi? Które cieszą się największą popularnością?


Dorosłym proponuję wykorzystanie produktów i technik utwardzania Powertex. Warsztaty te, to idealny sposób na relaks i poszukiwanie nowych inspiracji. Marzy Ci się rzeźba do ogródka? A może potrzebujesz pomysłu na niebanalny prezent dla przyjaciółki? Zastanawiasz się nad idealnymi do Twojego domu ozdobami świątecznymi? W każdym z tych przypadków Powertex z pewnością okaże się odpowiednim materiałem. Takie spotkanie, to również dobry pomysł na urodziny/imieniny, czy wieczór panieński.

 

 

 

hot°: Warsztatownia, to miejsce, które szczególnie słynie z tego, że znajduje się tutaj jedyny Escape Room dla dzieci w naszym mieście. Oczywiście pokoje escape’owe owiane są tajemnicą, ale może zechce Pani co nieco nam ujawnić:)


Pokój zagadek Piracka Przygoda przygotowany jest specjalnie dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Zaprojektowany jest tak, aby każdy bawił się w nim dobrze. Do pokoju może wejść jednorazowo cztery-pięć osób, w tym osoba dorosła. Odważni uczestnicy zostają zamknięci na 60 minut. W tym czasie muszą rozwiązać szereg zagadek manualnych, matematycznych, logicznych, aby z pokoju się wydostać. Na swojej drodze spotykają kłódki, zamki, kuferki. Nie brakuje też wskazówek, emocji i śmiechu.

 

 

hot°: Zbliżają się Święta Wielkanocne. Na pewno szykuje Pani coś specjalnego na tę okazję…


Serdecznie zapraszam na szereg wydarzeń w klimacie wielkanocnym wszystkich spragnionych artystycznych działań. Będziemy tworzyć wielkanocne palmy, malować tradycyjne pisanki, wykonywać rzeźby i ozdoby, które upiększą domy w tym wyjątkowym czasie.Na uczestników Pirackiej Przygody również czeka wielkanocna niespodzianka!

 

 

hot°: Teraz wybiegnijmy troszkę w przyszłość. Jakie ma Pani plany, marzenia, cele związane z Warsztatownią?


Marzę, aby Warsztatownia była tętniącym życiem, ale i dającym ukojenie miejscem na mapie Szczecina. Głowę mam pełną pomysłów, jeśli uda się zrealizować chociaż część z nich...będzie się działo!

 

Warsztatownia
ul. Małopolska 5
tel. 502 523 884
www.warsztatownia.info
www.facebook.com/warsztatownia.info

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.