Collegium Medyczne Medica: Weterynaria – piękny i wyjątkowy kierunek!

13.06.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: Collegium Medyczne Medica

Kochasz zwierzęta i chciałbyś być z nimi związany swoją pracą? Weterynaria jest więc kierunkiem wprost dla Ciebie. To kierunek, gdzie miłość do zwierząt jest warunkiem koniecznym by pracę swoją wykonywać dobrze. Tytuł Technika Weterynarii możecie zdobyć w Collegium Medycznym Medica.

 

 

 

Branża weterynaryjna rośnie w siłę

 

W związku z tym, że większą wagę zaczęto przywiązywać nie tylko do zdrowia, ale i do samopoczucia zwierząt zarówno domowych, jak i hodowlanych, świadczenie usług weterynaryjnych stało się coraz bardziej opłacalne. Działalność weterynaryjna to aktualnie dochodowy biznes, doskonale odpowiadający na zapotrzebowanie rynku. Na rynku powstaje coraz więcej klinik weterynaryjnych oraz salonów pielęgnacji/SPA dla psów i kotów. Wg portalu medica.edu.pl każda z takich placówek wymaga doświadczonego personelu, który zasilają właśnie technicy weterynarii.

 

Ale to nie wszystkie perspektywy zatrudnienia! Wielu osobom wydaje się, że po ukończeniu kierunku weterynaria można pracować tylko w gabinecie lub lecznicy weterynaryjnej, ale to nieprawda – możliwości jest o wiele więcej!

 

Praca czeka w laboratoriach diagnostycznych, przy produkcji i dystrybucji weterynaryjnych produktów leczniczych, w instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych. Na wielu stopniach administracji wymagane jest właśnie posiadanie państwowego tytułu zawodowego technik weterynarii. A po odbyciu wymaganego przeszkolenia można też pracować w wojsku. Perspektywy zatrudnienia są więc naprawdę bardzo duże.

 

 

Moda na profilaktykę zdrowotną i pielęgnację zwierząt

 

Obecnie widzimy wysoki trend na coraz wyższe standardy ochrony, pielęgnacji i profilaktyki zdrowotnej zwierząt.

 

Właściciele zwierząt nie ograniczają się tylko do wizyt w gabinetach weterynaryjnych wyłącznie w nagłych przypadkach, w czasie choroby zwierzęcia lub w celu przeprowadzenia koniecznych szczepień. Coraz częściej lecznice odwiedzają regularnie po to, by zasięgnąć porad dotyczących żywienia i diet oraz pielęgnacji, w tym pielęgnacji specjalistycznej z zakresu okulistyki czy ortopedii.

 

 

Predyspozycje kandydata do podjęcia nauki na kierunku Weterynaria

 

Chętni do podjęcia nauki na kierunku weterynaria muszą z całą pewnością kochać zwierzęta, ale musi to być miłość prawdziwa, połączona z odpowiedzialnością, gdyż wielokrotnie będą musieli – np. w trakcie koniecznych zabiegów – zadać zwierzęciu ból, żeby przywrócić mu zdrowie. Kandydaci muszą też mieć zdolności interpersonalne, bo zwierzęta same nie są w stanie poprosić o pomoc, a zdenerwowanych właścicieli niejednokrotnie trzeba umiejętnie uspokoić i z nimi właśnie przeprowadzić fachowy wywiad, odsiać wiadomości bez znaczenia od tych, które przybliżają do właściwej diagnozy.

 

Zapisy online: Kliknij tutaj!

 

 

Pożądany zawód na wyciągnięcie ręki

 

Branża jest obecnie na fali wznoszącej. Warto więc wykorzystać sprzyjającą sytuację i zdobyć pożądany zawód, który od razu zaprocentuje. Jeśli zapiszesz się do szkoły policealnej Collegium Medycznego Medica , już za dwa lata będziesz mógł zasilić szeregi fachowców, którzy nie mogą narzekać na brak obowiązków. Nie czekaj dłużej. Zdobądź indeks i zapewnij sobie intratne zajęcie w przyszłości.

 

Więcej informacji na temat kierunku: Kliknij tutaj!

 

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: info.szczecin@medica.edu.pl
www.medica.edu.pl
www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.