Collegium Medyczne Medica: Branża farmaceutyczna rekrutuje do pracy.

29.12.2016 0 komentarzy
Autor: Anna Wasiłek, Zdjęcia: Archiwum Collegium Medica

Kolejny artykuł w ramach współpracy z Collegium Medica. Dzisiaj skupimy się na fakcie, iż branża farmaceutyczna jest wyraźnie nastawiona na rekrutację. W wyborze kierunku kształcenia pomoże Wam oczywiście Collegium Medyczne Medica!

 

 

Rośnie wartość rynku farmaceutycznego a wraz z nią rynek pracy związany z tą branżą.

 

W ostatnim okresie nastąpił wyraźny wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników w farmacji. Wciąż brakuje nie tylko przedstawicieli farmaceutycznych, ale także techników farmaceutycznych oraz specjalistów z zakresu farmacji stosowanej i technologii postaci leku.

 

Jak wynika z analizy ofert opublikowanych w największych serwisach rekrutacyjnych, pracodawcy z branży farmaceutycznej opublikowali ponad 1250 propozycji pracy. Aż 40 proc. ofert dotyczy przedstawicieli farmaceutycznych lub handlowców — wynika z danych InfoPraca. pl. Przez ostatnie pół roku ten portal zwiększył bazę ofert w tym sektorze o 30 proc.

 

Collegium Medycznym Medica również odnotowało wzrost zainteresowania kierunkiem technik farmaceutyczny. Coraz częściej otrzymujemy prośby od firm z branży farmaceutycznej o udostępnienie ofert pracy naszym absolwentom.

 

 

Praktyki i staże kończą się zatrudnieniem w aptekach

 

Zdecydowana większość absolwentów Medici wybiera aptekę jako miejsce dalszej pracy. Ten stan rzeczy jest często uwarunkowany odbywaną w trakcie 2 semestru nauki praktyką w aptece a następnie stażem. Stażyści już w tym okresie dostają propozycję kontynuacji pracy, bo pracodawcy widzą, że absolwenci Medici to wysoko wykwalifikowani specjaliści i chcą ich u siebie zatrzymać.

 

Ci którzy nie lubią zmian i obserwują rynek pracy, często decydują się na pozostanie w aptece, bo praca już jest. Tylko niewielka część z nich dalej poszukuje dla siebie miejsca w przestrzeni życiowej.


Możliwości pracy dla techników farmaceutycznych poza aptekami

 

Na absolwentów farmacji praca czeka w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i zielarskim. Etaty czekają również w laboratoriach chemicznych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz inspekcjach farmaceutycznych. Kolejnym miejscem pracy dla techników farmaceutycznych związanym z ich wykształceniem zawodowym jest hurtownia farmaceutyczna. W Polsce jest ich ponad 600! Perspektywy zatrudnienie są więc szerokie.

 

 

Ostatnia szansa aby zostać technikiem farmaceutycznym – Ministerstwo Edukacji wygasza kształcenie

 

Rynek farmaceutyczny w Polsce rośnie a Ministerstwo Edukacji kończy niestety kształcenie techników farmaceutycznych. W roku szkolnym 2017/2018 będzie prowadzony ostatni nabór w szkołach policealnych na kierunek technik farmaceutyczny. Ministerstwo Edukacji na wniosek Ministra Zdrowia zapowiedziało wygaszanie kształcenia w tym zawodzie. Także jeśli ktoś jest zainteresowany zdobyciem zawodu technik farmaceutyczny to rok 2017 jest ostatnim rokiem naboru na ten kierunek kształcenia. Zawód ten można zdobyć w Collegium Medycznym Medica podczas 2- letniego cyklu kształcenia. Co ważne uprawnienia nabyte nie są cofane.

 

 

Warunki rekrutacji – jak zostać technikiem farmaceutycznym?
Collegium Medyczne Medica przyjmuje absolwentów szkół średnich bez względu na wiek. Matura nie jest wymagana.
Czas trwania nauki: 2 lata
Tryb: dzienny, wieczorowy/weekendowy
Liczba miejsc jest ograniczona – o zapisie do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.
Już dziś można rezerwować miejsca nie wychodząc z domu poprzez formularz zapisów online:
http://medica.edu.pl/rekrutacja

 

 

Collegium Medyczne Medica – szkoła kształcąca specjalistów

 

W C.M. Medica program zajęć jest tak skonstruowany, że słuchacze zdobywają przede wszystkim praktyczne umiejętności z zakresu obrotu, przerobu, administracji i kontroli środków farmaceutycznych, artykułów sanitarnych oraz sprzętu medycznego. Ważnym aspektem podczas zajęć jest wykonywanie wszystkich postaci leków recepturowych. Collegium Medyczne Medica posiada własne pracownie zawodowe.

 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o kierunku!

 

Medica współpracuje z firmami farmaceutycznymi oraz producentami leków w zakresie organizacji dla słuchaczy szkoleń, wykładów czy wycieczek związanych z nauką zawodu. Praktyki zawodowe technika farmaceutycznego są integralną częścią procesu nauczania. Podczas praktyk uczniowie pogłębiają wiedzę teoretyczną oraz doskonalą umiejętności praktyczne w zakresie czynności fachowych polegających na sporządzaniu, wytwarzaniu i wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych. W Medice jakość ma znaczenie.

 

 

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:
Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74, Tel. 517 715 411
www.medica.edu.pl
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!
Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.