Teatr Współczesny

Teatr Współczesny
Teatr Współczesny - Wały Chrobrego 3, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Być jak Beata
03,04,05.01.2020,start.19
Autor: Piotr Domalewski | Reżyseria: Magda Miklasz
Występują: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski


Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów Bajmu i przezabawne k reacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie.

 

W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”. Zapraszamy zwyczajne dziewczyny, estradowe bestie i skromnych wrażliwców, wszystkich – zadowolimy nawet najbardziej wymagającyc

 

-------------------------------------------------------

  

Ślub
09,10,11,12.01.2020,start.19
Autor: Witold Gombrowicz | Reżyseria: Anna Augustynowicz
Występują: Grzegorz Młudzik, Joanna Matuszak, Jędrzej Wielecki i inni.


Obsypany deszczem nagród „Ślub” Anny Augustynowicz to przewrotna partytura teatralna na maski, gęby i pupy. Jej główny bohater, Henryk (gościnnie Grzegorz Falkowski, aktor Teatru Powszechnego z Warszawy), wraca we śnie w rodzinne strony. Jakież czeka go rozczarowanie, kiedy świat, w którym żył, jawi się całkiem na opak, a narzeczona Mania jest „dziewczyną do posługi”… Czy obiecany Henrykowi ślub jeszcze jest możliwy? Spektakl przygotowany w koprodukcji z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

 

-------------------------------------------------------

  

 

Pan Tadeusz
16,17.01.2020,start.11,19 | 18.01.2020,start.19
Autor: Adam Mickiewicz | Reżyseria: Irena Jun
Występują: Wojciech Sandach, Konrad Pawicki,RobertGondek,GrzegorzMłudzik, Paweł Niczewski i inni


Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach…

 

Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza.

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Kaspar Hauser
23,24,25,26.01.2020,start.19
Autor: Jakuba Wassermanna | Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Występują: Alex Freiheit , Piotr Buratyński, Maria Dąbrowska, Robert Gondek


Historia Kaspara Hausera, nastolatka porzuconego przez opiekuna na ulicach Norymbergi, zwanego „sierotą Europy” w XIX wieku wstrząsnęła społeczeństwem. Zarówno życie, jak i śmierć milczącego chłopca o nieustalonej tożsamości do dziś owiane są tajemnicą i stają się przedmiotem niezliczonych interpretacji.

 

Umieszczany w ciemnym lochu, przekazywany z rąk do rąk jak przedmiot, przyjmowany przez kolejne mieszczańskie rodziny, bez skrupułów ponownie wyrzucany… Zabawka, kuriozum, obiekt badań?

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Seks dla opornych
30,31.01.2020,start.19
Autor: Michele Riml | Reżyseria: Justyna Celeda
Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki


Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty?

 

„Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku. Media o spektaklu: „Solidna, dobrej klasy rozrywka.” Kurier Szczeciński

 

 

TEATR MAŁY

 

 

Uczta w Soplicowie – wieczór kulinarny wokół spektaklu „Pan Tadeusz”
30.01.2020,start.19


Tuż po setnym graniu „Pana Tadeusza” smaki i zapachy unoszące się nad Mickiewiczowskimi wersami zagoszczą w Teatrze Małym. Gościem wieczoru będzie grający tytułową rolę w spektaklu Wojciech Sandach. Zapraszają Teatr Mały oraz restauracja Mała.

 

 

 

MALARNIA

 

 

Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi
10,11,12,19.01.2020,start.19 | 18.01.2020,start.17
Autor: Malina Prześluga | Reżyseria: Natalia Sołtysik
Występują: Maria Dąbrowska, Paweł Niczewski, Grażyna Madej, Robert Gondek

 

Dawno, dawno temu ludzie byli bardzo szczęśliwi. Tak szczęśliwi, że nie wiedzieli, co robić z życiem. Dlatego wymyślali sobie różne ciekawe hobby. Na przykład sweterki dla kur robione na drutach. Można było zamówić dla swojej kury sweter w wybranym kolorze i fasonie.

 

Naprawdę, poszukajcie w google, hens in sweaters. Albo brokat dla kupy. Łykasz specjalną pastylkę z brokatem, która rozpuszcza się dopiero w jelicie grubym i… voila! Pod hasłem poop glitter możecie sprawdzić bogatą paletę barw.

 

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

Smaki i dotyki
25,26.01.2020,start.17
Autor: Inga Iwasiów | Reżyseria: Stanisław Miedziewski
Występują: Krystyna Maksymowicz


Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem. Mówią przeze mnie one, każda innym głosem.

 

Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką. Poddaje się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie. Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.

 

 

-------------------------------------------------------