Teatr Polski

Teatr Polski
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

SCENA -  NOWY BROWAR

 

Kobieta, Która Ugotowała Męża
07,08.08.2020,start.20
09.08.2020,start.18
Autor: Debbie Isitt
Reżyseria : Tomasz Obara
Występują: Olga Adamska, Sylwia Różycka , Adam Dzieciniak

 

Trójkąt. Małżeństwo kontra romans. Mąż kontra żona, żona kontra kochanka. Pytania kontra kłamstwa - kłamstwa mężczyzny wobec żony i kochanki.

 

„Szeptane kłamstwa – małe kłamstwa, urocze kłamstwa i wielkie kłamstwa – kłamstwa patrzą ci w twarz – kłamstwa powiedziane za twoimi plecami – Idiotka! … Nie widzisz, że cię oszukuje. Nie daj się nabrać, głupia! ” Taki jest początek sztuki… a koniec?

 

------------------------------------------------------- 

 

SCENA -  NOWY BROWAR


Mayday
19,20,21.08.2020,start.19
22.08.2020,start.16
Autor: Ray Cooney
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Katarzyna Bieschke, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki, Zbigniew Filary

 

Mayday to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek.

 

Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.

 

------------------------------------------------------- 

 

SCENA -  NOWY BROWAR


Przechowalnia Pod Dziurawym Parasolem
13,14.08.2020,start.20
16.08.2020,start.18

Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska, Natalie Brodzińska, Dorota Chrulska i inni

 

Teatr Polski zaprasza na najnowszy wieczór kabaretowy. Jego inauguracja przypada w czasie XXIII Urodzin Czarnego Kota Rudego.

 

Tym razem Artyści kabaretu na swój warsztat wzięli Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia” i jej niezwykłą poetykę tworzoną przez Elżbietę Adamiak, Andrzeja Poniedzielskiego i Artura Andrusa.

 

------------------------------------------------------- 

 

SCENA -  NOWY BROWAR

 

Pod Dachami Paryża
28,28.08.2020,start.20
29.08.2020,start.18
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Olga Adamska,Dorota Chrulska,Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska i inni

 

Zapraszamy na wycieczkę ulicami Paryża. Stań się flâneurem. Spacerowiczem, który obserwując życie miasta, snuje poetyckie refleksje na temat życia w ogóle... Przemierzaj malarskie bulwary, tajemnicze pasaże, zagub się w labiryncie gwiaździstych placów, by za chwilę odnaleźć się przy okrągłym stoliku w café lub bistro, nad kieliszkiem wina czy też filiżanką kawy.

 

Towarzyszem zaś, i przewodnikiem, w tej paryskiej przygodzie będą melodie największych francuskich przebojów. A także piosenki inspiro-wane tym pięknym miastem.

 

------------------------------------------------------- 

 

SCENA na ŁASZTOWNI


Piaf
22.08.2020,start.19
23.08.2020,start.15

Autor: Pam Gems
Reżyseria: Jan Szurmiej
Występują: Sylwia Różycka, Marta Uszko, Szymon Rząca, Michał Janicki i inni

 

Edith Piaf – francuska pieśniarka. Drobna, o kruchej posturze, a głosie tak mocnym i przepełnionym emocjami, że trafiał do serc ludzi na całym świecie.

Sztuka Pam Gems to portret tej wybitnej artystki ukazujący ją nie tylko w świetle reflektorów, ale i za kulisami, w życiu prywatnym.

 

Oba te światy przenikały jednak te same uczucia: nienasycenie życiem, szaleńcza tęsknota za miłością, za byciem kochaną. Przez tłumy, i przez tego Jedynego…

 

W spektaklu zabrzmi kilkanaście piosenek Piaf. Aktorom towarzyszyć będzie zespół grający muzykę