Teatr Polski

Teatr Polski
Teatr Polski - Swarożyca 5, Szczecin

 

 

DUŻA SCENA

 

 

Pensjonat Pana Bielańskiego
03,04.01.2020,start.19 | 05.01.2020,start.16
Autor: Carl Laufs i Wilhelm Jacoby | Reżyseria: Marek Gierszał
Występują: Michał Janicki, Elżbieta Donimirska, Adrianna Szymańska i inni.

 

„Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa.

 

Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w Krakowie, właśnie w domu wariatów, choćby jeden wieczór! Pensjonat Pana Bielańskiego to komedia „teatru dla śmiechu“.

 

-------------------------------------------------------

 

Kogut w Rosole
08,09,12,14.01.2020,start.19 | 11,12.01.2020,start.15
Autor: Samuel Jokic
Reżyseria: Marek Gierszał
Występują:Filip Cembala, Adam Dzieciniak, Zbigniew Filary, Sławomir Kołakowski i inni


„Kogut w rosole“ Samuela Jokica opowiada o siedmiu mężczyznach którzy stracili pracę i już od miesięcy są bezrobotni. Teraz okazało się, że też nie mają pomysłu na siebie. Niby odstawieni na boczny tor czują się coraz bardziej niepotrzebni i odrzuceni.

 

Problem pęcznieje bo nie mogą znaleźć pracy a też doskwiera im brak pieniędzy. Żeby więc coś do „zasiłku” dorobić łapią się każdego zajęcia.

 

-------------------------------------------------------

 

Przyjazne Dusze
16,17,18,19.01.2020,start.19 | 19.01.2020,start.16
Autor: PamValentine
Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Zbigniew Filary, Małgorzata Iwańska, Jacek Piotrowski, Marek Żerański, Sylwia Różycka, Lidia Jeziorska


Czy dobre duchy uczestniczą w naszym życiu. Czy ich ‘działania’ mają wpływ na wydarzenia?W naszym spektaklu konsekwencje ich obecności mają wymiar komediowy – wręcz farsowy, ale i wzruszający z nutką refleksji.

 

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy zechcą zbliżyć się do tej niewidzialnej granicy, za którą również działają – nieobce nam – emocje. Stefan Szaciłowski, reżyser

 

-------------------------------------------------------

 

Okno na parlament
31.01.2020,start.19
Autor: Ray Cooney | Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Zbigniew Filary, Jacek Piotrowski, Mirosław Kupiec, Ludia Jeziorska i inni.


„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki... Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę.

 

Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Przekonajcie się o tym Państwo sami.

 

 

CZARNY KOT RUDY

 

 

Qué Viva España, Czyli Potomek Azteków w Szczecinie
03,04,10,11.01.2020,start.21.30 | 05.01.2020,start.19
Reżyseria: Adam Opatowicz
Występują: Sylwia Rózycka, Felipe Céspedes Sànchez, Michał Janicki i inni.
Wieczór kabaretowy w hiszpańskim stylu. ,,Qué viva España” to historie miłosne wplecione w muzyczne opowieści, a wyśpiewane przez aktorkę Sylwię Różycką oraz tenora, pochodzącego z Chile Felipe Céspedesa Sàncheza. „Recuerdo”, „La Bruja”, „Granada”, „Bésame mucho”, i inne zrodzone pod gorącym słońcem Południa pieśni, ułożą się w odwieczny, niekończący się i nigdy nie nudzący dialog Kobiety i Mężczyzny... Nie możecie tego przegapić!

 

-------------------------------------------------------

 

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej
31.01.2020,start. 21
Reżyseria: Adam Opatowicz


„Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. (…) Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem. I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.”

 

Męskie teksty - Hemar, Boy – Żeleński, Młynarski, Michaux, Przybora, Iredyński - w ultra kobiecej interpretacji.

 

  

MAŁA SCENA

 

 

Prywatna Klinika
07,10,15.01.2020,start.19
Autor: John Chapman i Dave Freeman | Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Olga Adamska, Zbigniew Filary, Adam Zych, Jacek Piotrowski, Lidia Jeziorska


Perypetie Harriet, która życie dzieli między dwóch, nieświadomych nawzajem swojego istnienia, kochanków. Taka sytuacja nie może jednak trwać wiecznie. Przypadek oraz niespodziewani goście burzą perfekcyjny plan schadzek. Czy Harriet uda się do końca utrzymać w tajemnicy, kto jest kim (i kto jest z kim)? Przekonajcie się sami.

 

Farsę wyreżyserował Stefan Szaciłowski, ten sam, dzięki któremu od tylu sezonów bawi nas „Mayday” i „Okno na parlament”.

 

-------------------------------------------------------

 

Mayday
28,29.01.2020,start.19
Autor: Ray Cooney | Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Występują: Katarzyna Bieschke, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki, Zbigniew Filary
Mayday to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji. Kultowy już spektakl „Mayday” znowu zagości na deskach Teatru Polskiego. Nie możecie tego przegapić! Gwarantowana świetna zabawa i mnóstwo śmiechu.

 

 

SCENA NA ŁASZTOWNI

 

 

Piaf
24,25.01.2020,start.19 | 26.01.2020,start.16
Autor: Pam Gems | Reżyseria: Jan Szurmiej
Występują: Olga Adamska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska i inni


Spektakl o niezwykłym życiu i działalności artystycznej Edith Piaf – legendzie francuskiej piosenki, której biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań.

 

Jan Szurmiej znany jest rzeszowskiej publiczności z realizacji takich hitów repertuarowych jak: „Sztukmistrz z Lublina”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Siostrunie”, „Wielka woda”.

 

-------------------------------------------------------