Opera
Opera na Zamku - Korsarzy 34, Szczecin

Romeo i Julia | Premiera
Opera
Autor: Charles Gounod
14,15.02.2020,start.19, 16.02.2020,start.18


Nie chciałem uwspółcześniać tej tragedii. Pomyślałem, że nie to będzie u mnie najistotniejsze, ale raczej sam Szekspir, czyli teatralność i teatr w teatrze (…). O dokonanej przez Gounoda adaptacji mówi się ironicznie, że to „cztery duety miłosne z dodatkami". Duety są, bardzo dobrze napisane, stąd postanowiłem skupić się na tym, co dzieje się między nimi.

 

Zbudowałem kontekst, który ustawia te duety, czyli nieustanny konflikt, ciągłe śmierci, walki każdego z każdym i codzienne waśnie (…).Michał Znaniecki, reżyser.

 

-------------------------------------------------------

 

Historia najmniej prawdopodobna
Opera, dla dzieci
Autor: Jerzy Kornowicz
22.02.2020,start.17


Multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni Historia najmniej prawdopodobna Hansa Christiana Andersena (od 7 lat). Wkraczając do Opery rozpoczynamy podróż w krainę magicznego Zegara. Każdy z uczestników podróży przypisany jest do określonej grupy Podróżnych.

 

Jest 10 grup i każda wyróżnia się innym kolorem, każda ma też swojego Przewodnika, który prowadzi ją podczas przechadzki po Krainie Czasu – można go rozpoznać poprzez kolor wstęgi, jaką ma na sobie Przewodnik.

 

-------------------------------------------------------

 

Sceny dla dorosłych
Autor: Zbigniew Książek
23.02.2020,start.16,19


Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania" - brawurowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie mistrzów scenicznego humoru. Jak wiadomo, na ekranie czy na scenie, momenty muszą być. Na tematy męsko-damskie można rozmawiać bardzo pikantnie, uroczo frywolnie, a w tym spektaklu przede wszystkim z ogromnym poczuciem humoru!

 

To dwie i pół godziny serdecznego śmiechu w aurze niezwykle apetycznego seksapilu. „Sceny dla dorosłych”, to współczesna komedia na czworo aktorów, w której w sposób dowcipny i pikantny potraktowano wiele z tajemnic ars amandi, kompleksów, popędów i marzeń erotycznych. 

 

-------------------------------------------------------

 

Cztery pory roku
Spektakl dla dzieci
Autor: Antonio Vivaldi
26,27.02.2020,start.10


Wystarczy poobserwować dzieci bawiące się przy dźwiękach muzyki, by pojąć, że odnajdują w niej idealny język opisywania świata oraz siebie. O tym, że muzyka i taniec rozwijają wyobraźnię oraz otwierają nowe drogi, nie trzeba nikogo przekonywać.

 

Zapraszamy najmłodsze dzieci do świata muzyki, dźwięków, instrumentów, tańca i zabawy. Motywem przewodnim spektaklu jest cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego, granych na żywo. Rodzice i opiekunowie także biorą udział w spektaklu.

 

-------------------------------------------------------

 

Napój miłosny
Opera
Autor: Gaetano Donizetti
29.02.2020,start.19


Któż nie marzył (choćby tylko raz!) o posiadaniu cudownego napoju, który potrafiłby zwrócić ku niemu serce ukochanej osoby, dotąd niezbyt czułej i otwartej na miłosne wyznania i oświadczyny? A co, jeśli, nie daj Boże, ten eliksir ma w swojej ofercie wędrowny szarlatan, który nabiera w ten sposób naiwnych i zakochanych?

 

To punkt wyjścia do prawdziwego dramatu sercowego – albo też świetnej komedii, pełnej śmiesznych sytuacji i zabawnych nieporozumień. Opowieść o pechowym Nemorinie, pięknej Adinie i sprytnym Dulcamarze na pewno nie zawiedzie żadnego słuchacza!