Wywiad z Wooded

18.06.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archuwum Wooded

Festiwal Wooded jest owocem współpracy grupy przyjaciół aktywnie tworzących polską scenę klubową. Jedni z najważniejszych światowych reprezentantów naszego kraju – producenci i DJ'e z kolektywu: „Catz 'n Dogz” wraz z agencjami C&C Bookings i Feast Artists stworzyli event, który ma być unikatowym wydarzeniem na polskiej mapie festiwalowej i rozsławić nasze miasto, pod tym klubowym kątem. Rozmawiam z Łukaszem Kowalką z ekipy Wooded.

 

hot°: Wooded przybywa wraz z biegiem Odry z Wrocławia do Szczecina, opowiedzcie jak ta wyprawa się zaczęła?

Wyprawa zaczęła się we Wrocławiu od imprez organizowanych przez Rafała (Rafał Cały, C&C Bookings, Wooded), na których grali Catz ‚N Dogz jeszcze jako 3 Channels. Po kilku udanych wydarzeniach powstał pomysł organizacji wspólnych eventów pod szyldem Pets, a następnie już jako Wooded. Zorganizowaliśmy razem kilka imprez i dwie edycje festiwalu.

 

  

 

  

 

hot°: Co prezentuje sobą w sensie artystycznym festiwal? Na pewno będzie dużo muzyki – jakiej? Czy zobaczymy w tym roku jakieś inne formy sztuki?  

Tak, muzyka elektroniczna to ważny i główny element festiwalu. Będą koncerty, live act’y i sety dj’skie. Festiwal zdominuje muzyka house i techno. Ale Wooded City Szczecin 2018 to nie tylko muzyka. Specjalnie na 23 czerwca razem z lokalny środowiskiem artystycznym przygotowujemy wyjątkową scenografię, która odmieni na jeden dzień tereny Łasztowni.

 

Pracujemy ze studentami i absolwentami Akademii Sztukii w Szczecinie. Efekt na pewno zrobi cudowne wrażenie! W strefie Wooded Kids przez cały dzień będą odbywały się warsztaty plastyczne i muzyczne.

 

hot°: Kogo usłyszymy w tym roku na szczecińskiej Łasztowni?

Na Łasztowni usłyszymy pierwszy raz w tym roku w Szczecinie duet The Dumplings i będzie to jedyny koncert tego wieczora. Pozostały czas wypełnią występy najciekawszych przedstawicieli sceny house i techno z Polski i z zagranicy. Wracają do Polski Duńczycy z WhoMadeWho, którzy mają w naszym kraju sporą publikę.

 

Wraca też Margaret Dygas, która nie grała w Polsce od 9 lat. Poza tym Answer Code Request i Ryan Elliott, czyli rezydenci kultowego berlińskiego klubu Berghain. Pierwszy raz w duecie zaprezentują się Jay Shepheard i Dj Steaw. Anglik i Francuz to bardzo ciekawe postacie na współczesnej scenie house.

 

Nie sposób wymienić wszystkich, trzeba jednak podkreślić, że w Szczecinie zagości również niezwykle silna krajowa reprezentacja, chociażby Earth Trax, Das Komplex czy An On Bast, doceniani również poza granicami Polski. Wooded również wspiera lokalnych artystów, dlatego w line-upie m.in. kolektyw Canalia, Floating Groove czy zwycięzcy naszego konkursu dj’skiego - Sound Sailors!

 

  

 

  

 

hot°: Podobno festiwalową scenę budujecie razem z Akademią Sztuki? Proszę opowiedzieć nam o tym projekcie... 

 Tak, prace trwają od wielu tygodni. Za każdym razem festiwal Wooded wyróżniał się magiczną scenografią i nad tym pracujemy również w tym roku. Jak zwykle dekoracje powstają w większości w oparciu o drewniane materiały pochodzące z recyklingu. Takie działania dają dużo możliwości i zawsze nadają wyjątkowego klimatu imprezie. Super, że wspierają nas tak utalentowani ludzie.

 

hot°: Teraz przyziemne sprawy: Jak w najważniejszych szczegółach wygląda organizacja festiwalu, czyli: Gdzie będzie parking? Jak można będzie kupić cokolwiek – tradycyjnie czy na kupony? Jak wygląda sprawa z jedzeniem? Itd…

Parking będzie na terenie Łasztowni, bezpośrednio w sąsiedztwie festiwalu. Zachęcamy jednak do przyjazdu na festiwal komunikacją miejską lub rowerem. Kupić będzie można wszystko za kupony, które w specjalnym punkcie będzie można wymienić za gotówkę!

 

Głodnych festiwalowiczów powinny zadowolić punkty w strefie Food Trucków. Na pewno na miejscu będzie można zjeść burgery, bułki z szarpaną wołowiną, zapiekanki, bajgle, frytki itp.

 

  

 

 

hot°: Podchwytliwe pytanie: Podoba Wam się Szczecin? Czy widzicie jakieś echa Wrocławia w naszym mieście? Mamy dosyć podobną współczesną historie ...

Oczywiście, że podoba nam się Szczecin. Grzesiek i Wojtek (Catz‚N Dogz) stąd pochodzą, znają to miasto od podszewki. Szczecin znakomicie się rozwija, świadczą o tym m.in. rejony, w których odbędzie się nasz festiwal. Mamy nadzieję, że Wooded przyczyni się choć trochę do wzmocnienia wizerunku miasta otwartego na nowości. Bardzo dobrze nam się współpracuje z miastem, mam ogromne wsparcie.

 

hot°: Jak Wooded to jednorazowy event czy wstęp do budowania na trwałej szczecińskiej marki festiwalowej? Jak widzicie Wooded za 3 lata?

Bardzo nam zależy, żeby kontynuować w Szczecinie festiwal Wooded. Pierwsza edycja, to tak naprawdę sprawdzenie naszych możliwości ale też oczekiwań mieszkańców Szczecina i przyjezdnych. Super byłoby w kolejnych latach organizować dwudniową imprezę, prezentującą jeszcze więcej dobrej muzyki, a także rozszerzyć pozostałe dziedziny sztuki pojawiające się na festiwalu. Jest jeszcze wiele do zrobienia i pokazania.

 

 

Wooded City 2018
23/06/2018
Szczecin | Poland

https://www.wooded.pl/