SKI PARK – białe szaleństwo przez cały rok!

09.07.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W lipcowym numerze Hot Magazine przedstawiamy wam SKI PARK: miejsce, które wprowadza nowy standard aktywnej rozrywki do naszego miasta. Otóż na ulicy Twardowskiego w ogromnej i odremontowanej hali, już w sierpniu - otwiera się całoroczny stok narciarski wraz z pełnym zapleczem sportowym!

 

Całość SKI PARKu - dopełnia kilkanaście profesjonalnych tras wspinaczkowych, ścianek typu clip ‘n climb oraz jedyna jak dotąd w Polsce ścianka interaktywna! Jednym słowem otwiera się prawdziwy raj dla: dzieci, dorosłych i każdego kto kocha narty albo chcę nauczyć się na nich jeździć. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu

z właścicielami SKI PARKU.

  

  

 

hot°: Zacznijmy od początku. Jak narodził się pomysł na Ski Park? Czym w ogóle w założeniu ma być Wasz park? Jesteśmy szczerze zaskoczeni skalą tego projektu oraz jego nowatorstwem.

Dziękujemy i mamy nadzieję, że każdy z mieszkańców Szczecina, a może i zachodniopomorskiego będzie myśleć podobnie do Państwa. Zaczynając od początku, to od dawna zastanawialiśmy się w jaki sposób można choć w jednej setnej procenta zmienić nasz szczeciński świat. Tu mamy na myśli nie tylko aspekt rozrywkowy ale w głównej mierze „ruszenie” nowej generacji sprzed komputerów.

 

Dowiadując się o innowacyjnych stokach narciarskich produkowanych przez Maxxtracks i kreatywnych ściankach Clip ‘n Climb pomyśleliśmy, że to może być szansa na spełnienie naszych celów. Pierwsze kroki, które były podjęte ponad rok temu okazały się nieudane z różnych powodów, z każdym miesiącem musimy przyznać, że nie było łatwiej. Na szczęście nie poddawaliśmy się i naszą determinację można będzie już w sierpniu zobaczyć na własne oczy i ocenić czy mieliśmy rację.

 

Odwołując się do drugiego pytania, SkiPark Szczecin ma dać szanse dzieciom, dorosłym, początkującym czy też profesjonalistom możliwość nauki i dopracowania techniki jazdy na nartach pod okiem wyszkolonych trenerów. Dopełnieniem ośrodka ma być strefą wspinaczkową, która w odróżnieniu od tradycyjnych ścianek (boulder’ów) przez swoją kolorową oprawę, niekonwencjonalny kształt, mnogość możliwości zabawy i interaktywny charakter zachęci najmłodszych, jak i tych nieco starszych do aktywnego spędzania czasu i załapania bakcyla do sportów górskich „nad morzem”.

 

 

hot°: Jak w szczegółach będzie wyglądało funkcjonowanie Ski Parku? Może w pierwszej kolejności opowiedzcie nam o atrakcjach sportowych jakie przygotowaliście…

W naszym ośrodku przygotowaliśmy do dyspozycji dwa całoroczne stoki firmy Maxxtracks. Każdy ze stoków będzie obsługiwany przez trenera, który w zależności od grupy będzie dostosowywał nachylenie stoków (od 9 do 22 stopni), jak również prędkość zjazdu (od 1 do 40 km/h). Nasze stoki to systemy automatycznych bieżni, które umożliwiają jednoczesną naukę lub trening dla czterech osób, jak i obserwowanie swoich ruchów dzięki ustawionym przed stokami lustrom weneckim. Godzinny trening jazdy na nartach lub snowboardzie
możemy potraktować jak zwykła wizytę w siłowni czy ośrodku fitness. Zamiennie z godziną w klatce do squash’a możemy pokonać 20 km na nartach. I możemy to zrobić w drodze pomiędzy pracą a domem.

 

Kolejnymi atrakcją jest jedenaście kreatywnych ścianek Clip ‘n Climb zapewniających szereg funkcji i poziomów odpowiednich dla każdego, w każdym wieku. Innowacyjna atrakcja dla całej rodziny, gdzie rolę osoby asekurującej odgrywa w pełni zautomatyzowany system. OBCY, LABIRYNT, DUŻY SER… To parę nietypowych nazw dla ścianek wspinaczkowych, które dzięki sprytnie zaprojektowanym wyzwaniom oferuje niepowtarzalną rozrywkę i porywającą atmosferę. Forma zabawy oraz jej scenariusz zależny jest tylko od Waszej wyobraźni.

 

Wisienka na torcie to Augmented Climbing Wall. Pierwsza na świecie interaktywna platforma do gry na ściankach wspinaczkowych. Dzięki czujnikom, obrazowi rzuconemu na powierzchnię ścianki Wasze nogi i ręce stają się jedynymi kontrolerami pozwalającymi na przejście wybranego wcześniej wyzwania.

 

  

 

  

 

hot°: Przejdźmy do szczegółów technicznych. Czy hala będzie podzielona na strefy? Czy zapewniacie sprzęt? Czy znajdzie się miejsce na szatnię i łazienki?

Trzy razy Tak :). Hala została podzielona na trzy strefy: stoków, ścianek Clip ‘n Climb i ścianki interaktywnej. Całość sprzętu jest wliczona w cenę biletu, zarówno jeśli chodzi o buty, kijki, narty czy też snowboardy. Oczywiście każdy może przynieść swój ukochany sprzęt, jednak wyłączając narty czy też snowboard ponieważ musi on być specjalnie przygotowany do powierzchni stoków, czyli opatentowanej technologii powierzchni do zjazdu, pozwalającej na odzwierciedlenie każdej z technik narciarskich i snowboardowych, do niedawna możliwych jedynie na śniegu. Jeśli chodzi o strefy wspinaczkowe, każda osoba chcąca skorzystać z atrakcji powinna przynieść ze sobą wygodne buty na zmianę. Oczywiście szatnie, prysznice będą do dyspozycji przyszłych klientów.

 

 

hot°: Połowę Waszej hali zapełnią stoki narciarskie firmy Maxxtracks. Jak wygląda jazda na takich stoku? Czy realnie odwzorowuje jazdę na nartach?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzięki powierzchni Maxx-Grass mamy możliwość odwzorowania każdej techniki narciarskiej czy też snowboardowej. Dla większej wiarygodności nadmienimy, że gorliwym propagatorem jazdy na automatycznych bieżniach jest Body Miller: amerykański narciarz alpejski, wielokrotny medalista olimpijski oraz mistrzostw świata, a także dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, który po zakończ niu kariery otworzył własny ośrodek wyposażony w urządzenia Maxxtracks.

 

hot°: Czy zamierzacie współpracować z profesjonalnymi sportowcami. Z tego co wiemy na podobnym sprzęcie trenuje reprezentacja Szwajcarii?

Tak, to prawda. Marzy nam się, że na naszych stokach będą ćwiczyć przyszli członkowie Kadry Narodowej, ale myślę, że do tego długa droga. Widzimy cel ale wolimy wykonywać konsekwentnie małe kroczki. Chcemy w niedalekiej przyszłości stworzyć szkółkę narciarską i mamy nadzieję, że może kiedyś jej wychowankowie zapiszą się w historii narciarstwa polskiego. Jednak to marzenie, skupiamy się na tu i teraz. Jesteśmy pewni, że SkiPark Szczecin będzie ważnym miejscem na mapie sportów w naszym województwie.

 

  

 

hot°: Czy każdy, kto chce może zostać alpinistą czy narciarzem? Czy są jakieś ograniczenia na przykład: waga, wiek czy wzrost?

Przede wszystkim liczą się chęci. Nasz ośrodek może w tym jak najbardziej pomóc i nie ma znaczenia wiek, płeć, czy parametry fizyczne. Dajemy możliwość, ale jak to bywa upór, konsekwencja są środkami do zdobycia celu i jest to kwestia indywidualna.

 

hot°: Narciarstwo i wspinaczka to sporty, które wymagają zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Jak to będzie wyglądało u Was?

Innowacyjne technologie użyte przy stokach i ściankach pozwalają wykluczyć możliwość kontuzji. Mimo wszystko nad bezpieczeństwem będą czuwać wyspecjalizowani trenerzy, aby użytkownicy postępowali zgodnie z regulaminem z którym wcześniej zostaną zapoznani. Dodatkowo, podłoże użyte na naszych atrakcjach, powoduje iż są one w zasadzie bezinwazyjne.

 

hot°: Załóżmy, że przychodzi do Was osoba bez żadnego doświadczenia sportowego. Czy zapewniacie jej szkolenie a może i trenera?

Oczywiście! Trener zawsze czuwa nad użytkownikami naszych atrakcji. Wyłapie wszystkie błędy popełniane podczas sportowych aktywności, a udzielane porady spowodują, iż każdy wyjdzie ze SkiParku z nowym sportowym doświadczeniem.

 

  

 

 

tel. 575 392 228

Adres: ul. Twardowskiego 5, 71-100 Szczecin

biuro@skipark.szczecin.pl

www.skipark.szczecin.pl

www.facebook.com/skipark-szczecin

Instagram: skipark_szczecin