Wyjątkowy Salon Tatuażu Czarna Farba

12.06.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Czarna Farba to najnowsze miejsce na szczecińskiej mapie salonów tatuażu, stworzone przez pięć utalentowanych dziewczyn: Anię, Kasię, Marlenę, Miśkę i Paulę! Nasze bohaterki stawiają na przyjemną, domową atmosferę, najwyższe standardy higieny i jakości oraz co najważniejsze!: piękne i profesjonalnie wykonane tatuaże. Czarna Farba to kolejny dowód na to, że dziewczyny podbijają świat!

 

 

Spotkało się 5 utalentowanych dziewczyn i postanowiło założyć Studio Tatuażu! Ta historia już zaczyna się ciekawie. Poprosimy o ciąg dalszy…

 

Dokładnie! Spotkałyśmy się, któregoś dnia przy winku i od słowa do słowa padł pomysł, że może otworzymy razem studio. To co na początku było tylko luźnym tematem, przerodziło się w poważny plan, a ponieważ jesteśmy kobietami czynu, od razu zaczęłyśmy działać. Pomysł przyszedł w bardzo dobrym momencie, ponieważ każda z Nas potrzebowała zmiany i pola do rozwoju. Nie ukrywamy, że podróż po meble była najprzyjemniejszym momentem.


Do pomocy w składaniu zatrudniłyśmy naszych parterów i przyjaciół. Wszyscy pracowali w pocie czoła tak, żebyśmy mogły otworzyć pracownię w wyznaczonym terminie. Efekt końcowy to nie tylko nasza praca, ale także naszych bliskich i przyjaciół, którzy nas wspierali i wierzyli w nas od samego początku. Chciałyśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy mogły czuć się jak u siebie i mimo, że pracujemy pod szyldem Czarnej Farby to każda z nas jest indywidualnością.


Kto tworzy wasze Studio? Prosimy o kilka słów o każdej z pięciu Pań wspólniczek. Jak się w ogóle pracuje w piątkę, nie nudzicie się swoim towarzystwem? ;)


Naszą Pracownię tworzą same super dziewczyny, Ania, Kasia, Marlena, Miśka i Paula. Znamy się wszystkie kilka lat i wiemy czego możemy się po sobie spodziewać. Każda z nas jest inna, Kasia i Marlena kochają koty i codziennie rozczulają się nad licznymi ich zdjęciami. Ania jest wielką fanką psów. Nikt nie zna się na roślinach tak jak Paula. Miśka je niezliczone ilości węglowodanów i nie tyje, co jest obiektem zazdrości reszty załogi.


Takie jesteśmy prywatnie, ale w swojej pracy każda jest profesjonalistką, dlatego nie tworzymy konfliktów, tylko działamy jak jeden organizm. Nie ma mowy o nudzie, do tego stopnia, ze często wspólnie spędzamy wolny czas po pracy. Grillujemy, chodzimy na zakupy, odwiedzamy restauracje, uczestniczymy wspólnie w wielu wydarzeniach w mieście. Po godzinach, kiedy nikt nie słyszy i nie widzi, lubimy pośpiewać i potańczyć do muzyki lat 90., a miejsca na szczęście mamy dużo ;)

 

  

 


Jaki jest zakres waszych prac? Mówiłyście, że każda z Was jest wyspecjalizowana w określonym stylu tatuowania…


To prawda. Każda z Nas pracuje w innym stylu. Wykonujemy duże i małe prace. Są to tatuaże realistyczne, kolorowe, cieniowane, linearne, geometryczne, akwarele, neotradycyjne. Dla każdego coś ładnego. Każdy klient odwiedzający nasze studio jest kierowany do odpowiedniego artysty, ale większość osób przychodzi już do konkretnej tatuażystki i jest zapoznany ze stylem w jakim pracuje.


Wasz salon znajduje się na 1 piętrze w centrum miasta. Wnętrze dopieściłyście do ostatniego szczegółu. Domyślam się styl waszego salonu dla Was bardzo ważny?


Tak. Cały wystrój jest naszym wspólnym dziełem, a że wszystkie mamy podobny gust co do wnętrz, to umeblowanie naszej pracowni było dla nas przyjemnością. Postawiłyśmy na lokal na piętrze, żeby zapewnić sobie komfort pracy i kameralny klimat oraz swobodę dla naszych klientów. Udało nam się stworzyć domowe wnętrze, które nie stresuje dodatkowo naszych gości, a wręcz pozwala się zrelaksować przed sesją.


Zależało nam na stworzeniu miejsca, które nie wygląda jak kolejny typowy salon tatuażu i jak widać udało nam się, a pozytywny odbiór wśród klientów - tylko potwierdza, że podjęłyśmy dobrą decyzję. Ciężko było znaleźć lokal, który spełni nasze wszystkie wymagania. Zależało nam na przestronnym, jasnym wnętrzu, które mimo lokalizacji przy głównej ulicy pozostanie ciche. Po długich poszukiwaniach udało się i znalazłyśmy miejsce, które spełnia nasze oczekiwania i w którym możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Każda z nas wniosła do studia cząstkę siebie, co czyni to miejsce naszym drugim domem.


Czy każda z Was ma własny tatuaż? I czym były one inspirowane?


Oczywiście, że mamy i to nie jeden ;) Kasia i Marlena mają rękawy z wizerunkami swoich kotów. Ania ma wiele słodkich zwierzątek. Każda ma bardziej lub mniej przemyślane tatuaże. Z racji wykonywanego zawodu zawsze znajdzie się coś co chce się wytatuować. Sprawia nam to dużą frajdę i przyjemność. Nasze tatuaże są i czarne i kolorowe. Napisy, kwiaty, postacie to wszystko znajdziecie u każdej z Nas.


Zakładam, że ludzie którzy mają pierwszy czy drugi tatuaż znają się na temacie, ale załóżmy, że trafia do Was totalny nowicjusz. Co mu doradzicie na początek?


Na początek radzimy zapoznanie się z portfolio naszych artystek, żeby wybrać styl, który odpowiada danej osobie. Robimy mały wywiad co podoba się klientowi, prosimy o przykładowe prace, żebyśmy mogły pomóc dokonać wyboru. Tłumaczymy cały proces wykonywania tatuażu od przygotowania do sesji aż do dbania o tatuaż po jego wykonaniu. Staramy się, żeby decyzja podjęta przez klienta była przemyślana, dlatego sporo czasu spędzamy na konsultacjach, rozmowach, wymianie inspiracji przed sesją.

 

  


Czy w tatuowaniu istnieje pojęcie mody i sezonowości? Co o tym sądzicie?


Zdecydowanie istnieje moda i sezonowość na wiele wzorów, ale uważamy, że niekoniecznie należy za nią podąża. Tatuaż to nie fryzura czy nowa torebka, która wraz ze zmianą mody możemy odstawić do szafy. Jeżeli jednak ktoś postanowi uparcie, że chce podąża za trendami to staramy się dodać do tatuażu elementy, które pozwolą nadać mu oryginalności.

 


Od czego zależy cena tatuażu?


Cena tatuażu zależy od wielu czynników. Są to między innymi: wielkość, stopień skomplikowania, typ skóry, wytrzymałość klienta, miejsce na ciele i czas poświęcony na wykonanie wzoru. Na cenę tatuażu składają się także doświadczenie tatuażysty, czas spędzony na ćwiczeniu tego trudnego zawodu oraz jakość użytych materiałów, która u nas jest najwyższa. Często prosimy klientów o osobiste pojawianie się w studio na konsultacjach, żeby precyzyjniej określić im widełki cenowe.


Jakie tatuaże wykonujecie najchętniej?


Każda z dziewczyn ma swoje preferencje, ale zdecydowanie królują u nas zwierzaki i akcenty florystyczne. Niemniej, bardzo chętnie podejmujemy się większości wzorów i miło spędzamy czas z naszymi klientkami i klientami ;)

 

 

al. Wojska Polskiego 31/4, 1 piętro
tel. 696 740 420

www.fb.com/czarnafarbastudio
www.instagram.com/czarnafarbastudio

 

WYJĄTKOWY SALON TATUAŻU CZARNA FARBA

WYJĄTKOWY SALON TATUAŻU CZARNA FARBA