Komórki macierzyste, dr Anna Szymaniak-Osipowicz!

09.09.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Rozwój medycyny sprawił, że najnowocześniejsze metody leczenia są dziś na wyciągniecie ręki. Innowacyjne zabiegi z użyciem komórek macierzystych, wykonywane w Gabinecie Szymaniak–Osipowicz są tego najlepszym przykładem.Bohaterka naszego wywiadu, dr Anna Szymaniak-Osipowicz specjalizuje się w chirurgii urazowo -ortopedycznej oraz medycynie estetycznej. Swoje kwalifikacje z ortopedii oraz medycyny Anti-Aging doskonali na licznych, krajowych i zagranicznych kursach. W swojej pracy zawodowej stawia na bezpieczeństwo, jakość i profesjonalizm.

 

 

Pani doktor, w Pani Gabinecie klienci mają możliwość skorzystania z innowacyjnych zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych. Jakie są główne wskazania do ich stosowania w ortopedii i chirurgii?


Komórki macierzyste sprawdzają się przy leczeniu urazów sportowych, tendinopatii , zmian zwyrodnieniowych stawów i ścięgien, zaburzeń zrostu kostnego czy np. w przypadku trudno gojących się ran.


W jaki sposób pozyskuje się komórki macierzyste? Czy jest to skomplikowana procedura?


Zabieg jest stosunkowo prosty. Wystarczy pobranie od 10-40 ml krwi obwodowej w zależności od miejsca, które chcemy poddać działaniu terapeutycznemu.


Jest Pani szkoleniowcem firmy Keymed zajmującej się rozpowszechnianiem zaawansowanych metod regeneracyjnych w różnych dziedzinach medycyny, w tym m.in. ortopedii, chirurgii i medycyny estetycznej. Jak wyglądają takie szkolenia?


Są to szkolenia dedykowane lekarzom różnych specjalności, których celem jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w zakresie wykonywania zabiegów autologicznych.

 

  

 

  

 

Czy często zgłaszają się do Pani sportowcy? Jeśli tak, to z jakimi schorzeniami najczęściej?


Tak, ostatnio między innymi miałam okazję leczyć zespół pasma biodrowo- piszczelowego u znanego szczecińskiego kolarza oraz kolano skoczka u młodego adepta piłki nożnej naszej kadry narodowej.


W niedługim czasie będzie Pani miała okazję poprowadzić wykład podczas 38 dni Ortopedycznych w Siedlcach. Proszę nam powiedzieć czego będzie dotyczył?


Medycyny przyszłości czyli zastosowania fibryny bogatopłytkowej oraz komórek macierzystych w schorzeniach narządu ruchu. Serdecznie zapraszam.


Szykuje się rewolucja w tej dziedzinie medycyny?


Tak, zaryzykuję stwierdzenie, iż terapie autologiczne będą w stanie zrewolucjonizować leczenie wielu schorzeń oraz np. wyprzeć obecnie nadużywane w ortopedii blokady.

 

 

 

al. Wojska Polskiego 231 a
tel. 603 271 943

www.szymaniak-osipowicz.pl
www.facebook.com/szymaniak.osipowicz
www.instagram.com/ortopedia.medycyna.estetyczna

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.