Perseusz Ristorante – włoska siła ducha!

03.10.2020 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

 

Perseusz jest miejscem, w którym każde danie i pizza robione jest z południowym duchem. Perseusz nie tylko zaspokoi Wasz głód fizyczny ale też, sprawi, że poczujecie się jak nad brzegiem morza śródziemnego. Odwiedzamy tą pyszną pizzerię po raz kolejny, zawsze z przyjemnością!

 

 

Dawno się nie widzieliśmy, minęło szalone pięć miesięcy, które na pewno coś znaczą w życiu każdego z nas. Jak to wygląda z waszej strony?

 

Ostatnie miesiące były dla nas prawdziwą walką, ale to nic nowego! Cały zespół Perseusza to wojownicy, którzy spędzili całe życie na kulinarnej (i nie tylko!) wojnie. Jednak to bitwa z „niewidzialnym wrogiem”, a może bardziej ze strachem i niewiadomym była najtrudniejsza.

 

Cały zespół stanął na wysokości zadania. Mimo „lockdownu” gospodarki i ciągłych braków w zaopatrzeniu (większość naszych towarów ściągamy z Italii, która została szczególnie mocno poturbowana) Perseusz nie zamknął się nawet na jeden dzień.

 

W najczarniejszej godzinie, dostarczaliśmy zamówienia zarówno do osób na kwarantannie, jak i do szpitali. Dzięki ograniczeniom, które na nas narzucono, poznaliśmy potęgę wspólnoty: nasi klienci, znajomi, przyjaciele i rodzina wspierali nas nie tylko dobrym słowem.

 

Na porządku dziennym były bezcenne podarki w postaci, niemożliwych do kupienia, środków dezynfekujących, rękawiczek, maseczek. Dziękuję wszystkim, dzięki którym Perseusz mógł przetrwać. Dzięki tej próbie Perseusz stał się jeszcze silniejszy i bardziej zgrany.

 

 

 

Kwarantanna to również szansa, a może bardziej konieczność, na wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu restauracji. Co się zmieniło?

 

Tak naprawdę ostatecznie, w funkcjonowaniu restauracji, zmieniło się niewiele. Nasi kierowcy dostali kombinezony ochronne oraz zapas indywidualnych środków ochrony.

 

Personel oprócz standardowego mycia i sprzątania, przeprowadza dodatkową dezynfekcję. Jednak nie są to diametralne zmiany w porównaniu do tego co robiliśmy wcześniej. Cieszy nas, że zagrożenie okazało się dużo mniejsze niż na początku się obawiano.

 

 

Kolejna nowość to Szczeciński Punkt Dystrybucji Produktów Włoskich, proszę opowiedzieć o szczegółach…

 

Historia tego tworu jest niesamowita. Widząc olbrzymie kolejki przed sklepami i niemożliwość kupienia wielu produktów pierwszej potrzeby, postanowiliśmy otworzyć „sklepik on-line”.

 

Do każdego zamówienia, można było dokupić karton mleka, cukier, wszelkie artykuły pierwszej potrzeby (w tym takie dobra luksusowe, jak papier toaletowy :) w cenie praktycznie hurtowej – było dla nas niemoralnym, zarabiać na takim nieszczęściu. Okazało się to strzałem w dziesiątkę!

 

Nasi klienci pokochali ten mały sklepik, a my systematycznie dokładaliśmy do niego nowe towary. Gdy sklepy zostały na powrót w pełni otwarte, mieliśmy go (ze smutkiem) zlikwidować, ale pojawił się pomysł by sprzedawać w nim nasze włoskie towary, niedostępne w Polsce.

 

Teraz każdy może zamówić najlepszej jakości włoskie produkty w przystępnych cenach. Cały czas pracujemy nad ofertą i czekamy na sugestie :)

 

 

W jaki sposób, można aktualnie zamówić wasze pyszne jedzenie?

 

Oprócz wszystkich dostępnych wcześniej (telefonicznie, na miejscu, na odbiór osobisty, on-line...) doszła jeszcze opcja „bezkontaktowej dostawy”.

Zamów przez internet, zapłać i wskaż miejsce gdzie kierowca ma zostawić posiłek. Prosto, szybko i bezpiecznie. Szczególnie przydatne dla osób na kwarantannie.

 

 

Pytanie na koniec: Jakie najciekawsze / najoryginalniejsze danie wprowadziliście ostatnio do menu?

 

Na jesień (i zimę) przygotowujemy coś, czego jeszcze nigdy nie robiliśmy. Specjalna wkładka do menu: „jesień-zima”. Kilka nowych potraw, dostępnych tylko w sezonie.

 

Będą to dania oddające klimat, pełne południowych składników, ale jednoczenie takie, które są zdrowe, mające na celu pobudzenie naturalnej odporności. Będzie ich więcej niż trzy, jeżeli chcecie je poznać zapraszamy na nasz Fanpage na facebooku :)

 

 

 

Perseusz Ristorante
ul. Rostocka 110A
tel. 690 517 721
www.facebook.com/perseuszristorante
www.perseusz-szczecin.pl

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.