Technik dentystyczny - artysta uśmiechu

29.11.2016 0 komentarzy
Autor: Anna Wasiłek, Zdjęcia: Archiwum Collegium Medica

Czy pamiętacie artykuł sprzed kilka tygodni na temat masażystów? W kolejnym artykule należącym do cyklu przedstawiającego ciekawe kierunki uczelni Collegium Medica, tym razem opiszemy Wam Technika Dentystycznego, nazywanego również Artystą Uśmiechu:). 

 

 

Wyrzeźbiony uśmiech


Technik dentystyczny jest jak rzeźbiarz, niczym glinę ugniatający specjalistyczny materiał, formujący z niego określone kształty, robiący odlewy wymagające dokładnego oszlifowania. Wszystko po to, byś mógł mieć piękny uśmiech.


Piękny uśmiech pełen śnieżnobiałych, równych zębów to marzenie większości z nas. Natura niestety nie bywa dla wszystkich tak hojna. Do tego własne zaniedbania, urazy, choroby czy podeszły wiek powodują, że z pomocą muszą przyjść specjaliści. Oprócz trafnej diagnozy i zaleceń lekarza stomatologa, o efekcie końcowym w dużym stopniu decyduje rzemieślnicza praca technika dentystycznego.

 

Praktyka zawodowa kluczem do sukcesu

 

Najcenniejsze jest podpa¬trywanie, jak pewne rzeczy robią lepsi od nas, ale nie wszyscy chcą się dzie¬lić tą wiedzą.


Tak więc kluczowa jest praktyka, o którą niełatwo, a którą jako jedna z nielicznych szkół organizuje we współpracy z pracodawcami Collegium Medyczne Medica, zapewniając tym samym swoim słuchaczom wysoko konkurencyjną pozycję na rynku pracy.

 

Jak zostać technikiem dentystycznym?

 

Kierunek technik dentystyczny oferuje Szczecińska szkoła Collegium Medycznym Medica – szkoła z czołówki szkół medycznych o najwyższej zdawalności egzaminów zawodowych w Polsce! Nauka w policealnej szkole medycznej Medica trwa 2,5 roku. 


Matura nie jest wymagana. Liczba miejsc jest natomiast ograniczona – o zapisie do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Umiejętności absolwenta

 

Kierunek przygotowuje przyszłego absolwenta w zakresie anatomii i fizjologii organizmu człowieka, podstaw nauk społecznych i prawno-ekonomicznych, znajomości rynku materiałów i sprzętu protetycz¬nego i ortodontycznego, a także praktycznego wykonywania uzupełnień protetycz¬nych (protezy, implanty, aparaty ortodontyczne), profilaktyki chorób i wad narządu żucia oraz wy-ko¬nywania urządzeń do profilaktyki i rehabilitacji układu stomatologicznego dla pacjentów wieku rozwojowego, dojrzałego i podeszłego.


Absolwenci przygotowani są m.in. z zakresu modelarstwa, rysunku i odwzorowywania anatomicznych kształtów zębów oraz ele-mentów protez, rozpoznają właściwości materiałów ceramicznych stosowanych w protetyce stomatologicznej, potrafią łączyć tworzywa kompozytowe z metalami czy wykonywać protezy stomatologiczne z wykorzystaniem implantów.

 

 

Perspektywy zatrudnienia


Absolwenci kierunku technik dentystyczny mogą podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opie¬ki zdro¬wot-nej(pracowniach protetycznych, pracowniach ortodontycznych, laboratorium dentystycznym), firmach zajmujących się produkcją materiałów i urządzeń na potrzeby techniki dentystycznej i stomatologii. Technik dentystyczny może też prowadzić własną firmę – pracownię protetyczną.


Dobry, rzetelny i kompetentny technik dentystyczny to, dla stomatologa, prawdziwy skarb. Jest jego "prawą ręką"! Wspomaga stomatologów w zakresie stomatologii zachowawczej, stomatologii wieku rozwojowego, chirurgii stomatologicznej, ortodontów a nierzadko nawet chirurgów szczękowo-twarzowych.

 

 


Więcej o kierunku tutaj: http://medica.edu.pl/szczecin/medyczna-szkola-policealna/technik-dentystyczny

Formularz zapisów online: http://medica.edu.pl/rekrutacja

 

Technik dentystyczny, to jeden z zawodów, którego popularność ostatnimi laty bardzo wzrosła i będzie wzrastać. Reprezentanci tego zawodu bez większych problemów znajdują zatrudnienie tak w Polsce, jak i zagranicą. To zawód dla osób z dobrymi umiejętnościami manualnymi – wręcz artystyczny, wymagający specjalnego przygotowania praktycznego. Warto więc wybrać dobra szkołę z wysoką zdawalnością egzaminów państwowych , która wspomaga słuchaczy i organizuje im dodatkowo wartościowe praktyki zawodowe. A taka właśnie jest Szczecińska Medica – szkoła z wieloletnim doświadczeniem i patronatem pracodawców.

 

1

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: 
Medica Collegium Medyczne 
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
www.medica.edu.pl

Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.