Jakie korzyści płyną ze studiowania pedagogiki w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej?

29.09.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak

Sprawdźcie dzisiejszy artykuł przygotowany przez Wyższą Szkołe Integracji Europejskiej, by dowiedzieć się: jakie korzyści płyną ze studiowania pedagogiki w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej?

 


Plusem jest to, że nie od razu trzeba się zdecydować na daną specjalność. Na przykład na Wyższej Szkole Integracji Europejskiej specjalność wybiera się po drugim semestrze, a więc wtedy, kiedy student wie już mniej więcej, co może mu się podobać bardziej, a co mniej, i dysponuje pewną wiedzą, pozwalającą na sprecyzowanie swoich zainteresowań. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia można specjalność zmienić.
W programie studiów jest zaplanowana duża ilość zajęć praktycznych oraz nauka języka obcego.
Co ważne, pedagogika jest kierunkiem bardzo przyjemnym i nienależącym do bardzo trudnych. Jest to w końcu nauka humanistyczna, społeczna, a więc nauka o człowieku. Nie będziesz się nudzić, m.in. ze względu na przedmioty, jakie się tam realizuje (np. na specjalności wczesnoszkolnej i przedszkolnej będą to: plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne itd.)
Jeśli zdecydujesz się na karierę w placówkach oświatowych, praca na jednym etacie to zapewniona duża ilość wolnego czasu (weekendy, wakacje, ferie, okolice świąt itd.).

 


Specjalności, jakie oferują uczelnie, jest sporo. Np. na Wyższej Szkole Integracji Europejskiej możesz wybrać spośród następujących:
Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna 
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i resocjalizacyjna 
Doradztwo zawodowe i personalne 
Asystent seniora 

 

 

Jakie są perspektywy zatrudnienia po pedagogice?

Wbrew pozorom kariera pedagoga to nie tylko praca w przedszkolach lub klasach 1-3. Obecnie nauka ta kładzie nacisk również na wiele innych płaszczyzn rozwoju człowieka, m.in.: samowychowanie i samokształcenie zarówno młodzieży jak i osób dorosłych, oddziaływanie wychowawcze instytucji wychowania pozaszkolnego (massmediów, organizacji młodzieżowych, instytucji kulturalnych (teatrów, muzeów i in.), placówek wychowania religijnego itp. Mówi się, że pedagogów jest mnóstwo.

 

 

Być może jest to prawda, jednak pracę można znaleźć w wielu miejscach. Absolwent pedagogiki posiada bowiem, poza wiedzą specjalistyczną, wiedzę ogólno-pedagogiczną, historyczno-filozoficzną, socjologiczną oraz psychologiczną. Dysponuje również umiejętnościami z zakresu komunikacji społecznej i interpersonalnej oraz wieloma innymi. Przygotowany zostaje więc do pracy m.in. w szkolnictwie, placówkach oświatowo-wychowawczych, poradniach specjalistycznych, służbie zdrowia, w instytucjach profilaktyki społecznej, a także w wymiarze sprawiedliwości.

 


Tak naprawdę pedagogika otwiera wiele możliwości i w dużej mierze to od Ciebie zależy, czy nauczysz się wartościowych umiejętności i jaką zdobędziesz wiedzę. Kończąc ów kierunek, możesz pracować w wielu różnych firmach i instytucjach.

Aktualnie trwa promocja, która obejmuje niższą kwotę za opłaty – 199 zł przez pierwsze trzy miesiące studiowania, wpisowe 1 zł oraz bon edukacyjny o wartości 100 zł do opłacenia czesnego. Rekrutacja trwa! Zapisz się już dziś www.wsie.pl!

 

Zapraszamy do kontaktu: Biuro rekrutacji: rekrutacja@wsie.pl tel.91 350 06 43; 508 015 416

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.