Collegium Medyczne Medica: Zawody przyszłości - Higienistka stomatologiczna

20.10.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak

Branża medyczna przeżywa rozkwit. Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi z wykształceniem średnim technicznym! Ani matura ani studia nie są wymagane. Wystarczy ukończyć medyczną szkołę policealną – ale nie pierwszą lepszą tylko tę, która kształci specjalistów! Wysokie kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej, opiekunki dziecięcej, terapeuty zajęciowego, technika dentystycznego, technika farmaceutycznego czy technika masażysty zdobyć można już w 2 lata, a uprawnienia do pracy asystentki stomatologicznej, opiekuna medycznego, opiekunki środowiskowej i technika sterylizacji medycznej to tylko jeden rok nauki! Collegium Medyczne Medica prezentuje zawód przyszłości: Higienistka Stomatologiczna. Dlaczego warto wybrać właśnie ten zawód? 

 

 

 

W gabinetach coraz częściej powstają nowe stanowiska do higienizacji i profilaktyki stomatologicznej, gdzie pracuje higienistka stomatologiczna samodzielnie lub we współpracy z lekarzem. Higienistka stomatologiczna może również prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i współpracować z kilkoma gabinetami lub prowadzić edukację zdrowotną w szkołach i przedszkolach - pogadanki, lekcje pokazowe. Zajmuje się też stomatologią estetyczną (np. wybielanie zębów), wykonuje zabiegi profilaktyczne m.in. lakowanie , lakierowanie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, piaskowania zębów i wiele innych. Zawód higienistki stomatologicznej może dać wiele satysfakcji zawodowej oraz wysokie zarobki.

 

 

Oferty pracy dla kierunków higienistka stomatologiczna i asystentka stomatologiczna coraz częściej pojawiają się na rynku pracy, również na rynku ogólnoeuropejskim, w krajach Unii Europejskiej tj.; Anglii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech poszukiwany jest wykształcony i dyplomowany personel medyczny a przy tym oferowane są godne warunki pracy i wysokie zarobki.

 

Kształceniem higienistek i asystentek stomatologicznych oraz technikôw dentystycznych zajmuje się Szczecińska szkoła Medica Collegium Medyczne - placówka krôra kształcenie opiera na partnerstwie z pracodawcami poszukującymi wysokowykwalifikowanych kadr medycznych.

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:
Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
www.medica.edu.pl

Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.